Арсен Аваков: Щоб бути поліцейським потрібно носити в серці добро і честь

Сьогодні, 4 липня 2018 року, на Софійській площі в Києві відбулася урочиста церемонія з нагоди святкування Дня Національної поліції України.

У відзначенні третьої річниці НПУ взяли участь Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, а також голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Відзначимо, що в Україні День Національної поліції вперше святкується 4 липня. Саме в цей день три роки тому у столиці, на Софійській площі, нові патрульні поліцейські склали присягу на вірність українському народу.

Сьогодні ж, під час урочистостей, Президент України підписав Закон України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», який визначає повноваження поліцейських та їхніх керівників, види заохочень, дисциплінарних стягнень, порядок їх застосування та оскарження. Президент переконаний, що неухильне дотримання Статуту призведе до ще більшого зростання довіри до поліцейських з боку громадян. А в поліцейських лавах – додасть порядку.

Петро Порошенко підкреслив вагомість реформи поліції, подякував всьому особовому складу НПУ і всім, хто допомагає і підтримує Національну поліцію на цьому непростому шляху. Вручив нагороди кращим співробітникам НПУ:

«Ви так чи інакше представляєте владу і дієте від імені держави. Держава – це ви. Тому ви й повинні повсякчас турбуватись про твердий авторитет поліції і держави. Не терпіти порушників і корупціонерів у своїх рядах. Пам’ятайте, що ваша робота – це фронт боротьби зі злочинністю. Ви можете бути ввічливими і витриманими, чесними і некорумпованими, безстрашними і безкомпромісними. Але люди судитимуть про вас, лише виходячи насамперед з того, безпечніше чи небезпечніше вони себе почувають. Я поділяю критичні настрої громадян, але завжди готовий прийти на допомогу у вирішенні тих проблем, які потрібні для кращої роботи Національної поліції України – символу змін, які відбуваються у державі», – наголосив Глава держави.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман побажав поліцейським високого рівня довіри суспільства до їхньої роботи. Нагадаємо, що цього ж дня він особисто поздоровив та вручив нагороди 14 працівникам підрозділів НПУ.

«Ви гідно робите свою справу і за три роки після створення, можу сказати, що Нацполіція відбулася. Ви пройшли дуже важкий шлях. Багато зроблено, але потрібно зробити ще більше. Окремо хочу висловити слова подяки тим, хто взяв на себе надміру відповідальну місію і заклав фундамент реформування національної поліції – міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і керівнику Національної поліції Сергію Князеву. Ваші зусилля в забезпеченні порядку і безпеки на вулицях, спокою в будинках українських громадян були не марними», – сказав Володимир Гройсман.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслив, що підтримка реформи правоохоронної системи Урядом завжди відчувається. «Ми говоримо однією мовою», – зазначив він.

Очільник МВС привітав всіх поліцейських зі святом і подякував їм за службу. З нагоди святкування Дня Національної поліції України, глава МВС також вручив 50 кращим співробітникам поліції державні та відомчі нагороди: Грамоти ВРУ і нагороди МВС «Вогнепальна зброя».

«Вітаю з Днем Національної поліції України! Нам вже є чим пишатися –  суспільство все більше довіряє поліції, але шлях змін ще не завершений! Поліція продовжить змінюватися, відвойовуючи у світу вашу безпеку і розраховуючи на найдорожче, що може взагалі бути – вашу довіру. Я хочу подякувати Вам, адже кожен з вас працює в тяжких умовах – тримає удар! Я хочу, аби кожен з вас знав – ви частина великого серйозного процесу, адже в нашій країні не так багато інституцій, які б відігравали таку ж важливу роль у становленні державності. Кожен з вас будь-то генерал чи лейтенант має розуміти відповідальність свою і всієї поліції перед народом України. А задля того, аби ви могли йти далі, аби вас поважали та ви самі відчували повагу, ми працюватимемо над тим, аби  забезпечити гідні умови роботи і життя, поступово підвищуватимемо заробітні плати, з’явиться нова техніка, зброя. Все буде! Найголовніший наш капітал – це ВИ! Шануємо вас і дякуємо за вашу непросту щоденну роботу!», – повідомив глава МВС.

Під час урочистих заходів голова Нацполіції висловив впевненість, що девіз «Служити та Захищати» і надалі буде головним кредо усіх поліцейських:

«Щоб бути поліцейським недостатньо одягти форму, жетон та вивчити закони. Найголовніше – потрібно носити в серці добро і честь. Щодня до поліції за порадою та допомогою звертаються тисячі громадян, тільки цього року ми зареєстрували більше 3,5 млн. звернень. Це свято ми відзначаємо у складні часи для держави та кожного з нас, саме в ці дні ми переконуємося наскільки важлива та необхідна професія поліцейського. Тисячі працівників не шкодуючи свого життя мужньо протистоять російській агресії на Сході України разом із нашими збройними силам. В наших рядах кожний третій поліцейський – учасник АТО. Кожного дня перед нами постає багато нових завдань! Впевнений, що ми, поліцейські, мобілізуємо свої сили, уміння та майстерність, аби і надалі боротися зі  злочинністю та зробимо все можливе, що від нас залежить, для зміцнення законності та порядку в нашій країні».

На жаль, останнім часом поліцейські і їх сім’ї все частіше віддають найдорожче – життя і здоров’я – за мир і спокій наших громадян. З початку становлення Національної поліції України маємо сумну статистику – під час виконання службових обов’язків загинуло 22 поліцейських, отримали поранення – 1343.

Одним з яскравих прикладів героїзму є вчинок поліцейського Андрія Ахременка, який врятував з пожежі п’ятьох дітей. Глава держави відзначив 23-річного лейтенанта поліції медаллю “За врятоване життя”.

Наприкінці свята було презентовано гімн Національної поліції та проект «Ластівка», метою якого є захист прав громадян з вадами слуху та надання їм повноцінної допомоги.