Арсен Аваков: Щодо банку «Аркада» відкрито кримінальне провадження

Для повного вивчення проблемних питань, що виникли між забудовниками та інвесторами житла у Києві створено спеціальну групу під координацією Секретаря РНБО Олексія Данилова. Планується розробити законодавчі поправки, які будуть чітко регулювати обов’язки і відповідальність сторін. Про це повідомив міністр внутрішніх справ сьогодні, 26 серпня, під час спільного брифінгу, присвяченого конфліктній ситуації навколо банку «Аркада». У заході взяли участь керівники НБУ, КМДА, МВС, СБУ та інших відомств.

АТ АКБ «Аркада» існував як спеціалізований банк, який керував фондами фінансування будівництва. І вже тривалий час забудовники, пов’язані з банком, затримують введення в експлуатацію ряду об’єктів, таких як ЖК ​​«Еврика», «Патріотика» у Києві. Постраждали понад 13 тисяч громадян.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що правоохоронці розслідують кримінальне провадження стосовно фінансових махінацій банку.

«Є кримінальне провадження щодо 9 мільярдів гривень коштів, зібраних через фонд банку «Аркада». Зараз ми перевіряємо все і виявляємо порушення, які мали місце», – повідомив глава МВС.

«Зараз потрібен серйозний аудит, адже ми неодноразово ловили виконавця на маніпулюванні цифрами і звітністю. Залучені інвестори плюс контроль держорганів і специфічні повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб дадуть нам можливість вибудувати систему так, щоб спочатку задовольнити наявні контрактні позиції. Потім – додаткові інвестори, які прийдуть, зможуть завершити це будівництво, не звалюючи проблеми на вкладників», – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС запевнив, що з урахуванням конструктивної позиції міської влади, є надія, що питання буде вирішене і вкладники ні по фінансовій, ні по інвестиційно-будівельній лініях не постраждають.

За словами Арсена Аваков, такі ситуації із забудовниками відбуваються через серйозні прогалини в законодавстві.

«У нас були продуктивні дискусії у Верховній Раді, є депутатська робоча група, є проект закону, який врегулює складну ситуацію між вкладником і забудовником. Він буде внесений на розгляд парламенту вже у вересні і, я сподіваюся, буде прийнятий», – зазначив глава МВС.

Також міністр внутрішніх справ повідомив, що питання з «Укрбуд» вже практично знято з порядку денного:

«Ми попрацювали і знайшли інвесторів, знайшли можливість не розкрадати наші інші активи. Останні будинки будуть прийняті найближчим часом», – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що МВС не допустить чергової будівельної афери.

Довідка:

25 серпня Національний банк відніс банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу менше ніж до однієї третини мінімального встановленого рівня.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав ліквідацію банку «Аркада» з ринку. Процедура виведення почалася в середу, 26 серпня. Фонд призначив нове керівництво терміном на місяць до 25 вересня, щоб здійснити ліквідацію установи.

З дня введення тимчасової адміністрації Фонд перебрав всі повноваження органів управління та органів контролю банку. Відомство має намір зберегти активи банку, запобігти втраті майна, захистити інтереси вкладників і кредиторів.

У Фонді заявили, що свої вклади отримають 90% вкладників АТ АКБ «Аркада». Клієнти, які мають вклади в розмірах гарантованої суми (200 тисяч гривень), отримають свої кошти повністю. Загальна сума виплати становить 188,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 14 липня банк «Аркада» підписав «протокол згоди» з інвесторами, в якому банк зобов’язався залучити 500 млн. грн. кредиту для добудови трьох житлових комплексів, віддавши в заставу приміщення центрального офісу «Аркади» по вул. Ольгинської, 3 і відділення на вул. Є. Чавдар, 32.

АКБ «Аркада» був створений у 1993 році. За даними Нацбанку, на 1 липня 2020 року розміром загальних активів банк «Аркада» посідав 45 місце (1,9 млрд. грн.) серед 75 банків країни.