Арсен Аваков: Щоб штаби не заходили за червоні лінії, ми будемо реагувати жорстко

Поліція буде суворо реагувати на випадки, коли кандидати в президенти розкручують спіраль ненависті. Прояв будь-якої агресії по відношенню і до кандидатів, і парламентарів, і звичайних громадян – неприпустимий. У підсумку це може перетворитися на реальне насильство.

Про це сьогодні заявив міністр внутрішніх справ на Kyiv Security Forum, коментуючи відкриття Нацполіціею кримінального провадження за фактом розміщення в інтернеті відеоролика, в якому демонструється загибель в автокатастрофі одного з кандидатів в президенти:

«Я вважаю, що одна з ключових функцій нашого міністерства на цих виборах – відходити від спіралі ненависті, за рахунок того, що у всіх повинні бути рівні права …

Я бачив цей ролик, розміщений на офіційному каналі штабу Президента. Потворне ж відео, погодьтеся. Це приклад вбивства. Я як політик вважаю, що це дуже некоректно. Я думаю, Президента підставили. Таке питання має отримати юридичну і моральну оцінку…

Я впевнений, що дуже скоро це відео зникне з мережі, тому що слідчий вже звернувся до адміністрації інтернетресурсу з вимогою прибрати ролик».

Нагадаємо, напередодні в результаті моніторингу соціальних мереж Національна поліція виявила факт поширення відеоролика, в якому кандидата на пост президента України нібито збиває вантажівка.

Зараз проводиться перевірка, в рамках якої поліція з’ясовує обставини появи цього відео і осіб, причетних до його замовлення, виготовлення та розповсюдження. За даним фактом Головне слідче управління Нацполіціі відкрило кримінальне провадження за ч.1 ст. 346 Кримінального кодексу України – погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча.

Міністр також підтвердив, що Володимир Зеленський знаходиться під охороною Національної поліції ще з першого туру. Коли кандидат в президенти вийшов до другого, відомство посилило цю охорону.