Арсен Аваков: Ще 35 сімей гвардійців отримали житло, на черзі відкриття дитячого садка і школи

Сьогодні, 21 серпня, 35 сімей гвардійців отримали ключі від службових квартир. З 2015 року – це вже 8 будинок, який ввели в експлуатацію. Очікується, що військове містечко частини 3027 НГУ налічуватиме 21 будинок.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«У 35 сімей нацгвардійців тепер є свій дім. Вони вперше отримали житло. Деякі чекали цього 17 років. Зазначу, що 22 гвардійця-новосела – учасники бойових дій. Був час, коли внутрішні війська продавали свою землю приватним власникам. Але в 2014 році, разом з утворенням Національної гвардії, ми прийняли інше рішення. Сьогодні в експлуатацію здали 8 будинок, до нового року плануємо здати дев’ятий. Восени закладаємо дитячий садок і молодшу школу, в 2021 установи повинні запрацювати. Таким чином, ми забезпечимо потреби всього оперативного гарнізону, що тут базується», – заявив Арсен Аваков.

З кожним роком кількість сімей військовослужбовців Національної гвардії України, які отримали житло, збільшується. Загалом, за останні шість років ключі від квартир отримали 1873 сім’ї. До кінця поточного року будуть здані ще близько 200 квартир.

За словами міністра, також планується запуск нової програми – забезпечення житлом гвардійців, які йдуть на пенсію за вислугою років.

«МВС розробило систему пільгового фінансового лізингу для підрозділів поліції і рятувальників, окремо працює фінансування квартир прикордонників і гвардійців – ми намагаємося вирішити проблеми з житлом і забезпечити комфортні умови служби. Я дякую кожному гвардійцю, спасибі вашим дружинам за терпіння та підтримку. Слава вам і слава Україні», – додав він.

Серед новоселів прапорщик Олег Іванцов. Він проходить службу у військовій частині 3066 НГУ.

«У мене є багато знайомих, які вже отримали квартиру або отримують сьогодні. І я сам, нарешті, відчув, що держава дійсно піклується про військовослужбовців і це радує. Я дуже вдячний за можливість відчути себе господарем у власному домі», – поділився він.

Сучасний житловий будинок на 35 квартир (6-однокімнатних, 18-двокімнатних, 11-трикімнатних) знаходиться в місті Вишгород по вулиці, яка носить ім’я Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. Будинок введений в експлуатацію в 2020 році в рамках реалізації Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби, Міністерства внутрішніх справ і членів їх сімей. Всі ці квартири мають статус службового житла.