Арсен Аваков: Серед нових патрульних поліцейських Миколаєва кожен десятий – учасник АТО

Патрульні поліцейські Миколаєва принесли присягу і вийшли на чергування на вулицях міста, повідомив сьогодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Глава відомства розповів, що патрульні пройшли 10-тижневий курс підготовки в Управлінні поліції Миколаївської області, де їх навчали найкращі тренери України, Канади і США. Курсанта освоїли навички тактовної підготовки, володіння вогнепальною зброєю і базові теоретичні знання.

За словами міністра, з 15 липня по 7 серпня в Миколаєві проходив відбір бажаючих служити в новій патрульної поліції. Перевищує 3 700 кандидатів висловили бажання і готовність взяти участь в реформуванні правоохоронних органів країни і впроваджувати в життя девіз нової поліції України: «Служити і захищати».

Конкурсний відбір пройшли 529 кандидатів, успішно закінчили навчання лише 484 з них.

Серед нових патрульних поліцейських Миколаєва 25% – жінки.

Кожен десятий новий патрульний – учасник АТО, багато спортсменів, в тому числі 14 кандидатів в майстри спорту і 8 майстрів спорту.

В оновленій правоохоронній системі виявили бажання служити 94 співробітника органів внутрішніх справ (19% від загального числа слухачів курсів первинної професійної підготовки).

Більше 80% патрульних Миколаєва мають вищу освіту – це професійні перекладачі, інженери, програмісти, медики, фінансисти, військові та представники інших професій. Серед нових правоохоронців на вулицях Миколаєва – двоє священиків, причому один з них – командир роти, підкреслив Арсен Аваков.