Арсен Аваков: СБУ, МВС і Генпрокуратура об’єднали зусилля в розслідуванні злочинів проти учасників Майдану

Об’єднання зусиль дозволить більш ефективно проводити розслідування. Про це на спільній прес-конференції заявили Генеральний прокурор Віталій Ярема, Голова СБУ Валентин Наливайченко та Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

У всіх трьох відомствах створені слідчо-оперативні групи. До їх складу входять 83 працівника ГПУ, МВС та СБУ.

За словами Віталія Яреми, зараз всі відомства працюють в унісон. Ніяких протиріч між членами створених слідчо-оперативних груп немає.

– Найближчим часом отримаємо позитивні результати, а винні особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, – зазначив Генеральний прокурор.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що зараз правоохоронні органи розслідують близько 15 епізодів, які стосувалися подій на Майдані. Розслідування найбільш складних в технічному плані злочинів були обговорені на нараді глав правоохоронних відомств.

Головним слідчим управлінням МВС розслідується частина злочинів. Зокрема, зараз вже розкриті справи про побиття активістки Тетяни Чорновіл, викраденні Ігоря Луценка, вбивство Юрія Вербицького. Частина злочинів ще не розкрита, проте правоохоронці інтенсивно працюють над їх розкриттям.

Окремо він наголосив на розслідуванні справи про побиття журналіста В’ячеслава Веремія. Всі обставини цього злочину з’ясовані. Кримінальне провадження щодо одного з нападників, Юрія Крисина, було виділено в окреме провадження. Ця людина на відео наносив удари журналісту. Справа стосовно нього направлено до суду. Решта зловмисників оголошені в міжнародний розшук.

– Вважаю, що ніяких перешкод у взаємодії правоохоронних відомств немає. Це допоможе нам разом з адвокатами «Небесної сотні» відкрито отримати ефект від цих розслідувань і дати звіт суспільству, – зазначив Арсен Аваков.