Арсен Аваков: санкції – наше право на захист держави від інформаційної агресії

Припинивши діяльність пропагандистських телеканалів, РНБО дало відсіч спробам країни-агресора захопити інформаційний простір і захистило громадян від ворожої пропаганди. Про це сьогодні, 4 лютого, Арсен Аваков заявив в ефірі телепрограми «Право на владу».

«Я хочу нагадати всім присутнім – у нас сьомий рік йде війна. Не тільки свистять кулі та рвуться міни, тільки на цьому тижні загинуло кілька наших воїнів, але йде війна в інформаційному полі. Пора діяти – українські патріоти повинні відкласти особисті амбіції і об’єднатися заради спільного майбутнього України! Санкції проти пропагандистських каналів – це наш рішучий крок. Тому, коли Президент Зеленський підписав Указ, який вводить в дію рішення РНБО – я це повністю підтримав. У нього вистачило законних підстав і політичної волі на таке рішення», – підкреслив він.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що рішення Ради національної безпеки і оборони законне і ґрунтується на Постанові Верховної Ради України, прийнятому в жовтні 2018 року. Крім того, матеріали, надані Службою безпеки України, які лягли в основу рішення, є абсолютно достатніми і вичерпними.

Арсен Аваков додав, що учасники даного процесу мають право звернутися до суду з апеляцією, але варто пам’ятати, що своїм рішенням РНБО запроваджує санкції, які захищають державу від інформаційної агресії.

«Якщо власники телеканалів ухвалять рішення звернутися до суду – це їхнє законне право. Однак кримінальний процес може тривати довгий час, особливо в таких складних справах. Ми могли б дочекатися закінчення розслідування, це тривало б роки. Але ми обрали шлях захиститися від інформаційної отрути, а вже потім продовжувати розслідування», – зазначив він.

Міністр внутрішніх справ пояснив, чому таке рішення не було прийнято раніше.

«Це рішення не можна було прийняти раніше, тому що не було політичної волі. Всі ці роки моя позиція була послідовною. Але в якийсь момент часу у низки членів РНБО і на той момент Президента України Петра Порошенко, який багато зробив для країни, але в даному питанні не прийняв такого рішення – не вистачило політичної волі. У Зеленського вистачило», – зазначив міністр внутрішніх справ

Крім того Арсен Аваков підкреслив, що ряд наших ЗМІ фінансується за допомогою грошей, зароблених на окупованих територіях:

«Це недопустимо. Я прошу не плутати свободу слова і пропагандистську отруту, яку ми отримуємо від держави-агресора! Відсіч спробам захопити інформаційний простір і соціальний захист громадян від ворожої пропаганди – прямий обов’язок влади!»

Нагадаємо, вчора міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зробив офіційну заяву щодо Указу Президента про застосування санкцій.