Арсен Аваков: Санітарний вертоліт МВС заступив на цілодобове чергування в Чернівецькій області

Про це сьогодні, 21 травня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час робочої поїздки в Чернівецьку область – регіон, в якому зафіксована найбільша захворюваність COVID-19.

За статистикою з 19706 виявлених хворих в Україні – 2842 зафіксовано в Чернівецькій області. Це близько 14% від загальної цифри по країні.

«Якщо ситуація в Чернівецькій області загостриться, а лікарні будуть перевантажені, в будь-який момент для транспортування хворих можна буде скористатися санітарним вертольотом МВС, кваліфікована бригада медиків і пілотів якого відсьогодні заступила тут на цілодобове чергування», – зазначив глава МВС.

Санітарний вертоліт Мі-8 за рейс може перевозити 4-6 хворих. Евакуація на ньому можлива на відстань до 1200 км. Вертоліт обладнаний ізоляційною капсулою BIO-BAG EBV-30/40, спеціальним модулем, в якому фіксується капсула в польоті, біозахисними комплектами, знезаражувальним душем. Вертоліт Мі-8 брав участь в миротворчих місіях ООН.

Під час робочої зустрічі голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук підкреслив, що протягом всієї роботи по боротьбі з коронавірусною інфекцією область відчувала підтримку.

«Без підтримки Уряду та Офісу Президента Чернівецька область не змогла б упоратися з проблемою. Завдяки взаємодії з громадянським суспільством ми взяли ситуацію під контроль і зупинили швидке поширення інфекції», – сказав він.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов подякував главі МВС за допомогу і наголосив на актуальності санітарної авіації для допомоги постраждалим від коронавірусу SARS-CoV-2.

В аеропорту Чернівці медики-інфекціоністи НГУ презентували роботу з евакуації інфекційних хворих для офіційних осіб і журналістів.