Арсен Аваков: Саме ці гвардійці охороняють безпеку і спокій жителів Сходу України

Міністр внутрішніх справ ознайомився з роботою і облаштуванням військової частини НГУ в Рубіжному. Глава відомства зазначив, що правопорядок на території Луганської області в значній мірі залежить від гвардійців і є їх головним завданням.

Військова частина 3035 сформована в грудні 2014 року з гвардійців військових частин 3004, 3023, 3037, які були розташовані в Донецьку і були розформовані у зв’язку із захопленням територій частин бойовиками. За розпорядженням Головного управління НГУ в зв’язку з проведенням АТО на сході країни полк був передислокований в Слов’янськ. Зараз підрозділи військової частини 3035 розташовані в Рубіжному і Слов’янську. Батальйон в Рубіжному складається з двох рот, основні завдання яких – патрулювання вулиць і конвоювання підслідних та засуджених.

За час функціонування бази Національної Гвардії, в частині 3035 були проведені ремонтні роботи стратегічних будівель, з’явилася модернізована техніка зв’язку, озброєння, нове обладнання для тилових і медичних служб.

«Трохи історії … з 20 червня 2014 місто Рубіжне захопили незаконні збройні формування. У той час підрозділ виконувало завдання по охороні заводу «Зоря», який виготовляв продукцію оборонного призначення. По січень 2015 року, коли місто знову стало підконтрольним українській владі, військовослужбовці продовжували виконувати свої обов’язки з охорони підприємства, перебуваючи в оточенні бойовиків …

Майже всі місцеві жителі, які пережили облогу бойовиків, новина про розміщення в Рубіжному і Слов’янську військової частини Національної гвардії України сприйняли з радістю … деякі, правда, зустрічали їх з великою тривогою … оскільки тут був вплив російського телебачення, а ще попрацювали «пропагандисти», які залякували народ: мовляв, прийде «Правий сектор», Національна гвардія і будуть тут бешкетувати. На щастя, після звільнення населених пунктів, вийшло по-іншому … кожен день гвардійці охороняють громадський порядок і віддано служать людям – жителям Слов’янська, Рубіжного та Сєверодонецька. Більшість жителів радо звертаються за підтримкою до них, і самі не цураються прийти на допомогу військовослужбовцям. Ці герої завжди готові першими стати на захист Батьківщини! Слава і Честь хоробрим воїнам Національної гвардії України!», – підкреслив Арсен Аваков.

Відзначимо, за час АТО 13 бійців отримали державні нагороди, троє з них були удостоєні ордена «За мужність» III ступеня (1 – посмертно), а командир частини відзначений орденом Данила Галицького.