Арсен Аваков: Саакашвілі не може в’їхати в Україну, є судова заборона

Заява колишнього президента Грузії і екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі про наміри прилетіти в Україну 1 квітня після першого туру президентських виборів – це просто піар, зазначив глава МВС Арсен Аваков 20 березня в інтерв’ю Дмитрові Гордону.

«Це піар. Піар за 300 доларів, та ще й 1 квітня. Він, мабуть, вирішив, що таким чином оплатить свій час на вашому каналі. Саакашвілі навіть не сяде в літак, його не пустять, бо у нього заборона на в’їзд в Україну. Судова заборона!»- повідомив Арсен Аваков.

Раніше, 12 березня 2019 року, Саакашвілі заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону, що після того, як Президент України Петро Порошенко не потрапить до другого туру президентських виборів, українські прикордонники не стануть виконувати наказ – не пускати його в країну. Він повідомив, що повернеться в Україну і продемонстрував авіаквиток в Україні на 1 квітня 2019 року.

Відзначимо, що Саакашвілі не є громадянином України, щодо нього діє судова заборона на в’їзд в країну до 2021 року. У разі спроби проникнення на територію України, прикордонники будуть діяти в рамках закону.

Довідка:

Міхеїл Саакашвілі отримав українське громадянство в травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. Президент України видав відповідний указ через неправдиві дані, які політик вказав при отриманні українського паспорта, зокрема, не згадав, що в Грузії проти нього порушені кримінальні справи.

10 вересня 2017 року Саакашвілі разом з соратниками зумів з Польщі прорватися в Україну через пункт пропуску «Шегині».

22 вересня 2017 Мостицький суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України зі сторони Польщі. У січні 2018 Окружний адміністративний суд Києва відмовив пану Саакашвілі в позовних вимогах до державної міграційної служби про визнання його біженцем. 6 лютого Окружний адмінсуд Києва повторно не задовольнив його скаргу на рішення міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

12 лютого 2018 Саакашвілі депортували на територію Польщі. Зараз політик живе в Нідерландах.