Арсен Аваков: Сьогодні ми повинні об’єднатися і захистити нацгвардійця Віталія Марківа

МВС України використовує всі законні інструменти для донесення позиції України у справі нацгвардійця Віталія Марківа, за яким в Італії подана апеляція на рішення суду першої інстанції. Сьогодні, 18 жовтня, в рамках міжнародної акції #FreeMarkiv на будівлі відомства встановили банер із закликом звільнити Віталія.«840 днів за ґратами перебуває не тільки Віталій – там страждає вся Україна, кожен українець. Ганебний вирок у справі Марківа – це спроба зламати наш дух, залякати і зупинити опір агресору. Ми повинні докладати всіх зусиль, щоб світ знав правду про справу Марківа. Сьогодні вкрай важливо об’єднатися та підтримати нашого українського солдата. Вимагаючи звільнити Марківа, ми захищаємо територіальну цілісність і суверенітет України», – написав Арсен Аваков у своєму блозі.

Банери на підтримку Марківа будуть розміщені по всій Україні.

«Віталій Марків – наш побратим, нацгвардієць, який щиро і гідно захищав Україну. Сьогодні він став заручником політичних ігор – його судять за вигаданими звинуваченнями, спираючись на фейковий докази. Віталій – військовополонений в ганебній гібридної війні! Є надія, що апеляційний суд Італії буде професійним і справедливо розгляне справу, враховуючи тільки факти, і скасує неправомірний, політично вмотивований вирок», – заявив міністр.

Нагадаємо, 12 липня, суд міста Павія (Італія) виніс вирок у справі Марківа. Рішенням суду він засуджений до 24 років позбавлення волі – нібито за причетність до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі. 11 жовтня суд присяжних оприлюднив мотиваційну частину вироку. Міністерство внутрішніх справ України працює над перекладом вироку і готово допомогти оскаржити в апеляційному суді рішення у справі українського солдата.


«Ми не припиняємо спроби достукатися до італійського правосуддя. Віталій – ти не один, поруч з тобою кожен українець, кожен патріот, кожна чесна людина! Ми не залишимо нашого солдата. #FreeMarkiv приєднуйтесь!», – закликав Арсен Аваков.