Арсен Аваков: Руйнування інституціональності країни не може бути методом політичної боротьби – це злочин проти держави!

Міністр внутрішніх справ заявив, що не ніхто не має права порушувати закон – це в рівній мірі відноситься до народних депутатів, опозиційних політиків, громадських діячів та громадян, які звикли заробляти, зображуючи масовку на політичних акціях.

Нагадаємо, вчора, 10 вересня 2017 року, екс-глава Одеської ОДА, екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, раніше позбавлений Указом Президента українського громадянства, прибув на пункт пропуску «Шегині» у Львівській області з метою перетнути державний кордон. Група агресивно налаштованих осіб, які прибули з боку України, влаштувала бійку з представниками Національної поліції і прикордонної служби, увірвалася в пункт пропуску та сприяла незаконному перетинанню державного кордону групою осіб, серед яких був Міхеіл Саакашвілі, народні депутати України, журналісти та інші особи. За інформацією Державної прикордонної служби, кордон незаконно перетнуло близько 60 осіб.

«Я намагався зробити все, щоб вивести прикордонників і поліцейських з політичного процесу. Я заборонив і тим, і іншим застосовувати зброю та силові дії на учасників масових акцій біля кордону. Ми поділяли потоки, продумували логістику і думали про безпеку присутніх людей – перш за все. Ми працювали весь день на локалізацію та запобігання провокацій на зіткнення прихильників і противників Саакашвілі. Ми блокували і затримали кілька десятків людей «спортивної статури», які приїхали на кордон провокаторів … Я хвилювався тільки за одне – за силову провокацію. І мені не важливий був фактор статусу апатрида – з цим нехай розбирається суд. Мені важливо було не допустити силового зіткнення і пролитої крові … Провокація все ж відбулася. Крові не було – добре … але ціна всього цього виявилася занадто висока! », – підкреслив глава відомства.

Глава МВС порівняв вчорашні події із захопленням пунктів пропуску проросійськими бойовиками в 2014 році:

«Вчора прикордонний перехід Майорське зазнав обстрілу з боку ворога. Ми знаємо, як сховатися від вогню ворога там і як відповісти – за фактом обстрілу ніхто не постраждав. У ті ж години прикордонний перехід Шегені був узятий штурмом … Я дивився на ці кадри  масовка, що біжить, сп’яніла безкарністю -гигикала до прикордонників і згадував прикордонну заставу Ізварине 2014-го … Мені боляче за цю аналогію – вибачте мені – але дежавю було занадто очевидним, тільки прапори не росіян … ».

В результаті штурму прикордонного переходу народні депутати незаконно провели в Україну близько 60 осіб, включаючи Саакашвілі і кілька іноземців. Внаслідок інциденту за медичною допомогою звернувся 21 правоохоронець. За фактом організації прориву кордону Національна поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Розпочато розслідування і процедура збору фактів і доказів.

«Упевнений, прокуратура нас підтримає. Як і суди. Покарання за вчинення даного правопорушення може досягати дев’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Кожен персонаж, з тих, хто брав участь у прориві кордоні і нападі на прикордонників і поліцейських, буде встановлений і піддасться покаранню зі сторони Закону. Саакашвілі і всім, хто незаконно перейшов кордон потрібно негайно вибрати один з двох варіантів: прибути в пункт пропуску «Шегині» та пройти процедуру оформлення та / або прибути в підрозділ Міграційної служби. Всім учасникам «прориву», в тому числі народним депутатам належить з’явитися в поліцію для надання свідчень. Незалежно від поведінки вищеназваних персонажів – Прикордонна служба, Поліція і Міграційна служба проводить необхідні законні процесуальні дії», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС вважає, що подібні дії політиків, незалежно від їхнього політичного забарвлення, можуть призвести тільки до одного – руйнування інституціональності.

«Подібні провокації – це руйнування фундаментів, на яких ми будуємо країну – незалежно від тих чи інших політичних груп у владі. І якщо ці фундаменти будуть зруйновані, з будь-якого приводу – ми не держава, а натовп людей, що бездарно живе на території … і питання лише часу, коли цим скористається великоруський шовініст або європейський націоналіст … Атака на базові інституції держави, заради хвилинних політичних інтересів – злочинна і безвідповідальна! Панове політики, не смійте цього допускати, плануючи свою політичну гру і кар’єру! Не розмінюйте УКРАЇНИ, на догоду особистим політичним цілям! І ви, і я – лише маленький епізод в історії великої країни. Щоб не було – і, перебуваючи у владі, і перебуваючи в опозиції – ризикуйте і жертвуйте своєю особистою позицією – але ніколи не смійте йти ва-банк, ризикуючи інтересами України!»- заявив Арсен Аваков.