Арсен Аваков: Розслідування дій співробітників МВС вже розпочато

Розслідування дій співробітників МВС вже розпочато. Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» написав в. о. міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«О 16.30 вчора був представлений в МВС.

Що встиг, крім оперативної смиканини по запобіганню конфліктів в Лаврі, Міносвіти, Мінкультури, штурмі лук’янівського сізо Корчинським та ін ..

      1. Распустив колегію МВС. Призначив нову.

  1. Призначив службові розслідування щодо ряду співробітників міністерства і обласних УВС по фактам їх дій в подіях останнього часу.
  2. Провели нараду з Самообороною майдану (А. Парубій) Правим сектором (Ярош Д) і перейшов на бік народу працівниками міністерства. За участю керівництва СБУ (В.Наливайченко). Тема – забезпечення порядку на вулицях Києва. Спільне патрулювання та охорона ключових об’єктів міста. Затверджено механізми і форми взаємодії співробітників міліції та громадянського активу Майдану. З завтрашнього дня ці механізми почнуть реалізовуватися.
  3. Провели спільна нарада з новопризначеними керівниками Генпрокуратури і СБУ. Тема – взаємодія правоохоронних органів з резонансних злочинів проти народу України, в тому числі з боку колишніх вищих посадових осіб країни. Завтра генеральна прокуратура дасть про це інформацію. Випереджати заяви Генпрокуратури не буду, лише відзначу, що прийняті ряд оперативних превентивних заходів на цю тему.
  4. Прийнято рішення про звільнення всіх затриманих учасників протестів останніх трьох днів (64 людини).
  5. Останнє, але не в останню чергу – забезпечено оперативне супроводження з боку МВС звільнення Юлії Тимошенко з ув’язнення в Харкові.

Роботи по системному зміни в органах МВС дуже багато – від зміни філософії правоохоронця, до люстрації ряду підрозділів і кадрової ротації. Від впровадження до складу органів міліції, найбільш активних активістів Самооборони Майдану – до якісного іншого рівня професійної етики службовця МВС. Всі негайно і відразу не буде. Але працювати буду багато – і Ви мені в цьому, сподіваюся, будете допомагати! », – написав Арсен Аваков.