Арсен Аваков: Розширюємо склад спецпідрозділів – зустрічайте, нова річкова поліція Києва!

Сьогодні, 19 травня 2017 року, в столиці відбулася презентація оновленого підрозділу річкової поліції ГУНП в м.Києві. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спільно з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим проінспектували підготовку, забезпеченість технікою і інфраструктуру оновленого відділу поліції в річковому порту Київ.

Спеціальний лінійний відділ в річковому порту Київ був створений ще в 1995 році, проте в поліцію довелося переводити підрозділ, укомплектований тільки половиною штату співробітників, із застарілою технікою і руїнами колишньої будівлі відділу. Тепер же відділ поліції в річковому порту Київ оновлений – відремонтовано будівлю, обладнані сучасною технікою приміщення, засоби зв’язку і координації з центральним офісом НПУ, і найголовніше – навчені, підготовлені та мотивовані поліцейські.

«Ми повинні інвестувати в безпеку громадян, в спеціальні підрозділи. Матеріально-технічне забезпечення повинно бути пріоритетом для всіх підрозділів Національної поліції. Всі повинні бути забезпечені: гідна зарплата, сучасна техніка, паливно-мастильні матеріали, – щоб поліцейські в будь-яку хвилину могли виїхати на подію і ефективно забезпечити безпеку українських громадян. У цей ми будемо інвестувати. Я повністю підтримую Національну поліцію, ті підрозділи, які займаються безпекою українських громадян», – заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

На підтвердження готовності забезпечити правопорядок річкова поліція спільно зі спецпідрозділом КОРД продемонстрували свої навички зі знешкодження терористів та звільнення заручників на прогулянковому катері.

«Підключення до патрулювання і операціям поліцейського вертольота і спеціальних поліцейських сил КОРД сьогодні публічно демонстрували Прем’єр-міністру і журналістам під час навчань. Відпрацювали реакцію поліцейських підрозділів на захоплення терористами-зловмисниками прогулянкового катера. Злагодженістю дій поліцейських на цих навчаннях задоволений! Молодці! І це головна новина – в новому підрозділі проведена перепідготовка поліцейських. Працюють, як і КОРДовці відмінно», – зазначив глава МВС Арсен Аваков.

Перезавантаження поліцейського підрозділ забезпечить патрулювання, припинення правопорушень та профілактичну роботу з відпочиваючим населенням на річці; боротьбу з браконьєрством та незаконним виловом риби; ефективну співпрацю з рибінспекцією, спільні заходи з екологами. Підшефна територія 1,6 тис. кв. км акваторії річки Дніпро і Канівське водосховище, 43 кілометри берегу в межах Києва.

«Оновлені катера (поки ще не в комплекті  сподіваюся, буде ресурс – докупимо до необхідної кількості). Сучасна система моніторингу акваторії за рахунок дронів і зведеної системи моніторингу поліцейських сил Києва. Дуже скоро оновлені, додатково оснащені підрозділи поліції на воді з’являться в Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Полтавській, Черкаській, Одеській та Донецькій областях. Запрошую молодь – відкриті конкурсні набори! А поки – Зустрічайте – нову річкову поліцію Києва! Крок за кроком – ведемо реформу. Спокійних Вам вихідних на річці!», – підсумував міністр внутрішніх справ.