Арсен Аваков розповів, як буде реформована Експертна служба МВС

Нова структура Експертної служби МВС України буде введена з 7 листопада 2015 року, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він розповів про принципи та етапи реформи Експертної служби.

«Мета реформування Служби – створення реально незалежної від органів досудового слідства високопрофесійної, відкритої для громадського контролю мережі експертних підрозділів, які будуть надавати об’єктивні результати, і сприятиме утвердженню справедливого судочинства в Україні», – повідомив глава відомства.

Базовий принцип незалежності Експертної служби дозволить позбутися від традицій радянської міліції, коли керівник слідчого блоку курирував експертно-криміналістичні підрозділи і таким чином мав адміністративний вплив на судового експерта.

В результаті реформи буде створена структурно відокремлена Експертна служба, яка перебуває в підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ, а не органу досудового слідства (поліції).

Таким чином, слідчі підрозділи, що входять до центрального органу виконавчої влади – Національну поліцію і експертні підрозділи, що знаходяться в складі МВС, втратять організаційний зв’язок, і відносини будуть будуватися виключно на основі взаємодії партнерів.

Арсен Аваков підкреслив, що після оптимізації штатної структури з точки зору підвищення якості та ефективності, наступним етапом реформи стане формування кадрового складу.

З огляду на специфіку експертної діяльності, підбір кадрів буде здійснюватися як шляхом переатестації діючих співробітників, так і за рахунок набору випускників вищих навчальних закладів. Перш за все, це стосується Навчально-наукового інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів Національної академії внутрішніх справ. Однак на конкурсній основі будуть прийматися і випускники інших вищих навчальних закладів (біологи, хіміки, економісти, філологи та інші), а також співробітники інших підприємств і організацій, які мають відповідну освіту і досвід роботи.

Одним з найважливіших напрямків реформи міністр внутрішніх справ вважає зміцнення матеріально-технічної бази Експертної служби за рахунок закупівлі нової техніки та модернізації наявного технічного обладнання для впровадження актуальних методів досліджень і приведення у відповідність до європейських і світових норм.

«Прискорення акредитації експертних лабораторій на відповідність вимогам міжнародного стандарту якості ISO-17025 – необхідна умова визнання Експертної служби МВС України на міжнародному рівні», – підкреслив Арсен Аваков.

Довідка:

Експертна служба МВС є і залишиться найбільшою експертною службою в Україні. В її складі працюють більш 3 тисяч співробітників, які в рік роблять понад 300 тисяч експертиз і досліджень за 50 напрямами.

Експертна служба МВС України – єдиний в країні постійний член спілки «Європейська мережа криміналістичних наукових організацій», який об’єднує понад 60 представників науково-дослідних організацій 36 країн Європи.