Арсен Аваков розповів про структуру та принципи роботи Бюро протидії наркозлочинності

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оголосив про початок набору в Бюро протидії наркозлочинності Національної поліції України та опублікував статтю, в якій детально розповів про принципи, структуру і завдання нового підрозділу.

Створення абсолютно нової структури – Бюро протидії наркозлочинності є ще одним етапом у процесі формування нової системи Національної поліції.

Основна функція БПН – боротьба з розповсюдженням наркотиків на всіх рівнях, а також збір і обробка інформації для кримінального переслідування винних в наркозлочинах.

Завдяки змінам в структурі, мінімізується корупційний ризик використання співробітниками БПН свого статусу з метою вимагання хабарів: агенти працюють мобільними оперативними групами по 10-15 чоловік без прив’язки до певної адміністративно-територіальної одиниці.

БПН матиме якісно нову структуру, обумовлену предметної юрисдикцією і функціоналом Бюро: агенти виконують тільки ті функції і завдання, які покладаються на них законом.

Штат БПН буде сформований «з нуля»: до відбору не будуть допущені до 80% співробітників УБНОН, відносно яких ведуться службові розслідування підрозділами внутрішньої безпеки МВС.

Конкурс на посади в БПН відкритий як для цивільних осіб, так і для досвідчених оперативних працівників і слідчих.

Онлайн анкети приймаються на сайті МВС з 30.10.2015 по 13.11.2015.

Всі кандидати зобов’язані пройти тест загальних навичок, який визначить вміння логічно мислити і рівень аналітичних здібностей, перевірку стану здоров’я, фізичної підготовки, психологічне тестування та співбесіду. У порівнянні з відбором в патрульну поліцію, відбір в БПН буде «ускладнений» тестом благонадійності, розробленим ізраїльськими фахівцями, і наркологічним тестом. Також до агентам БПН висуваються більш високі вимоги по фізичній підготовці.

Відбір проводиться на дві категорії посад в БПН: оперативних співробітників (агентів) і аналітиків. Перші покликані працювати «в полі», тому ідеальний кандидат повинен перебувати у відмінній фізичній формі і мати високий рівень емоційного інтелекту, вміти налагоджувати контакти. Корпус аналітиків складе мозковий центр БПН, підсумки їх роботи будуть надаватися підрозділам поліції для запобігання і припинення наркозлочинів.

Для співробітників БПН передбачена хороша мотивація у вигляді заробітної плати 9 – 12 тис. гривень і соціальний пакет поліцейського.

Всі кандидати, які успішно пройшли відбір, будуть відправлені на 200-годинний курс навчання. Програма навчання передбачає інтенсив з тактики і психології, а також майстер-класи від іноземних фахівців, серед яких агенти американської Drug Enforcement Administration (DEA).

Перші співробітники БПН приступлять до роботи вже в кінці січня 2016 року.