Арсен Аваков розповів про перемогу над корупцією в області виготовлення паспортів і інших державних документів

Арсен Аваков на своїй сторінці в Фейсбук розповів про деякі досягнення МВС в 2014 році. Зокрема, він повідомив про розкриття корупційних схем і розірвання договору з екс-монополістом з виготовлення бланків для паспортів і інших державних документів – ЄДАПС.

«Іноді, як подивишся на обсяг нереалізованих справ і завдань в МВС, як подумаєш про те, що і як треба, з ким, проти кого, і за яких обставин; в нескінченній низці щоденних проблем виникають ситуації, як у пісні Макаревича – «..и немає ні слів, ні музики, ні сил ..» У таких ситуаціях намагаюся збивати втому і скепсис – констатацією позитиву в досягнутому, а на цьому вибудовую плани до наступних успішним крокам.

У ці перші дні між святкового затишшя наголошу на тому, що вдалося – заради того, що б вірили – зробимо і інше. Що б вірили і ті, хто робить, і ті, хто доручив нам робити. І заради того, що б крізь лайку і докори, часто заслужені – знайшлося місце позитиву і доброму слову людям, які зробили ці перші історії успіху.

Сьогодні про ЄДАПС. Чули про таке слово?

З 1996 року, а в апофеоз з 2004 року ця абревіатура стала синонімом монополії на бланки, видачу паспортів, невловимою корупції – синонімом і зразком непереможною «дивною» системи, яку протягом 10 років не могли перемогти такі різні уряди .. Журналістські розслідування, скандали , викриття, суди .. Ніяк.

Ми прийшли в МВС в кінці лютого. Нас зустрів зі своїми пропозиціями і схемами такої «комфортний» і такий «зручний» ЄДАПС: «Тільки ми в змозі впорається з ситуацією. Тільки ми – мовляв, і ніхто інший зможемо запустити в країні видачу біометричних паспортів. У вас немає інших варіантів .. Ну і умови наші і ціни – мовляв, цілком відповідають нашому положенню .. »Так було.

Зараз – не так! Багаторічний договір з ЄДАПС розірвано. Близьке до завершення розслідування кримінальної справи про можливі зловживання і корупції в МВС, в системі випуску і реалізації громадянам України бланків паспортів і інших документів. Мова про сотні мільйонів гривень. Але мова не тільки про гроші. Мова про державну безпеки.

Ось уривок одного з документів, долучених до  кримінальній справи що розлідується: «.. Крім того, Фактично, держава булу усунута від процедури виготовлення й персоналізації паспортів своїх громадян, а ЄДАПС МАВ можливість віддавати будь-які паспорти на будь-яке ім’я. Жоден паспортний контроль не МІГ виявити підробки, оскільки паспорт відповідав усім критеріям захисту .. »

Зараз бланки паспортів і система їх обліку і реалізації – в руках державних підприємств і державних органів. Всю продукцію необхідну МВС виготовляє державний Поліграфкомбінат «Україна». Тільки за останні три квартали на бланках паспортів, водійських посвідченнях, від колишніх ЕДАПСовскіх цін, вдалося заощадити для країни 108 млн. грн.

В результаті вжитих заходів, незважаючи на загальне підвищення цін на сировину, девальвацію гривні – вдалося зменшити вартість бланкових документів, раніше закуповувалися в консорціумі ЄДАПС. Трохи прикладів – для розуміння:

Закордонний паспорт коштував в 2013 році – до 800 грн. У 2014 – після наших дій – став коштувати 120 грн. Різниця 630 грн!

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в 2013 році коштувало – 198 грн., а в 2014 стало коштувати 114 грн. Різниця 84 грн.

Посвідчення водія коштувало в 2013р – 198 грн., а в 2014 – 114 грн. Різниця -84грн ..

Ось з такими «доходами» ми змусили проститься в минулому 2014 році ділків, десятиліттям гріють себе і корумпованих чиновників. Це не було просто. Суди, адвокати, проплачені компанії в пресі, саботаж і загрози, в ряді випадків – фізичне протистояння. Але це наша робота, робота, яку Ви нам доручили. Ми виграли цей раунд. Попереду таких багато ..

Вхідна в систему МВС Державна Міграційна служба, після Новорічних і Різдвяних свят, по всій території країни – починає видачу нових біометричних закордонних паспортів України. Найкращого європейського якості та стандарту. Попереду – безвізовий режим з Європою – ще один крок до Європейського дому. Ми впоралися!

Впораємося з Вашою підтримкою і з іншими завданнями.

Дорогу здолає той, хто йде! », – написав Арсен Аваков.