Арсен Аваков розкрив деталі спецоперації зі звільнення заручників в Луцьку

 

Після затримання терориста і звільнення заручників в Луцьку, СБУ провела повне відпрацювання автобуса згідно з передбаченою процедурою. Про це міністр внутрішніх справ повідомив під час брифінгу, 22 липня, в Миколаєві.

«Важко зрозуміти повну картину, тому що ви бачите тільки ті фрагменти, які ми вам давали побачити, чи ті, які можна було почути з повідомлень преси», – зазначив Арсен Аваков, відповідаючи на питання журналістів, чому процедура була проведена вже після затримання підозрюваного .

За словами глави МВС, в ході переговорів зі зловмисником була досягнута домовленість, що спочатку він вийде, покаже, що у нього вільні руки, а потім його зустріне переговорна група у складі трьох чоловік: медик, заступник глави Нацполіції Євген Коваль і співробітник КОРДу.

«Після того як ми  одягли йому наручники, до дій приступила група СБУ, тому що інші люди перебували ще в автобусі й ми не могли до кінця впевнено припускати, чи немає у злочинця спільників в автобусі, чи немає ситуації, при якій автобус все-таки міг вибухнути. Саме тому Служба безпеки України прийняла рішення діяти повністю за правилами. Такі дії іноді з боку виглядають зайвими, але так правильно і необхідно діяти», – зазначив міністр.

Арсен Аваков підкреслив, що прийняті рішення були непростими.

«Володимир Зеленський визначив пріоритет – збереження людських життів, нульовий ризик для кожного заручника і висока гуманність, до цього неадекватного людині в тому числі. Не можу сказати, що всі правоохоронці, всі силовики були в захваті від такого сценарію. Але для того і працює система балансу, коли у тебе є  рука, що б’є  і є голова, яка приймає рішення – і коли все це знаходиться в балансі ми отримуємо ось такий непоганий результат. Головне, що всі люди залишилися живі», – сказав глава відомства.

Нагадаємо, вчора, 21 липня, в центрі Луцька НПУ і СБУ провели успішну спецоперацію, в ході якої були звільнено 13 заручників, терорист затриманий.