Арсен Аваков: розбудовуємо структуру МВС, наближаємося до світових стандартів правоохоронного сервісу
23 Серпня 2019Головні пріоритети розвитку міністерства внутрішніх справ, зміни структури і кадрові перестановки, оцінка роботи всіх ЦОВВ, а також шляхи вирішення нагальних питань щодо врегулювання криміногенної ситуації. Про це сьогодні, 23 серпня, йшлося на засіданні розширеної колегії МВС.
Також сьогодні було підбито підсумки роботи органів системи МВС щодо забезпечення законності, громадської безпеки та порядку в державі під час проведення виборчих кампаній 2019 року.
«У державі відбулися знакові події. Пройшли президентські і позачергові парламентські вибори. З упевненістю можу стверджувати, що вони були чесні, прозорі і демократичні. Підтвердженням тому є констатація міжнародним співтовариством і українським суспільством того факту, що масових схем по зриву або фальсифікації результатів виборів не було », – повідомив міністр.
Позитивно оцінили виборчий процес і наші партнери з Заходу. Посли країн Великої сімки (G7) відзначили високий рівень забезпечення правових і безпекових умов проведення виборів, що дозволило українським громадянам в повній мірі реалізувати свої демократичні права в рамках чесного виборчого процесу.
Арсен Аваков підкреслив, що досягти таких результатів неможливо було б без відповідного реформування міністерства внутрішніх справ:
«Структура повністю перебудована, а критерії діяльності правоохоронних органів наближаються до світових стандартів».
На засіданні керівники ЦОВВ розповіли про плани вдосконалення своїх підрозділів і внесли відповідні пропозиції на розгляд розширеної колегії.
Так, глава Нацполіціі Сергій Князєв розповів про новели, які планується реалізувати в найближчому майбутньому. Вони відображені в Стратегії розвитку Національної поліції до 2023 року. Зокрема, структурні зміни торкнуться департаменту стратегічних розслідувань, який отримає статус міжрегіонального підрозділу і новий принцип підпорядкування по вертикалі. Для допомоги поліцейським на місцях пропонується розширити і створити обласні управління департаменту кіберполіції.
Крім того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков разом з присутніми на засіданні першим помічником президента Сергієм Шефіром та міністром фінансів Оксаною Маркаровой обговорили створення єдиної служби фінансових розслідувань. Як результат – прийнято рішення про ліквідацію Департаменту захисту економіки Нацполіціі. Його кадровий потенціал і напрацьований досвід будуть використані в роботі нового органу.
Що стосується Держприкордонслужби, то в цьому році була проведена оптимізація центрального апарату ДПСУ. Так, в Адміністрації зменшено кількість департаментів з 15 до 5. Кількість самостійних структурних підрозділів скорочено на третину, а генеральських посад зменшено на 21%.
З цього року Нацгвардія почала самостійно патрулювати вулиці міст. Військові п’ять днів на тиждень по 6 годин несу службу, охороняючи громадський порядок. До такого формату патрулювання залучать близько 2 тисяч патрульних.
На розгляд колегії внесено пропозицію: для додаткового забезпечення охороною ще двох об’єктів у Чорнобильській зоні збільшити чисельність військових частин і підрозділів по охороні важливих держоб’єктів НГУ.
Також на засіданні були розглянуті питання кадрових змін в окремих центральних органах виконавчої влади і формуваннях, що входять до складу системи МВС:
Пост глави Держприкордонслужби посів полковник Сергій Дайнеко. Командувачем Нацгвардією став генерал-лейтенант Микола Балан.
Разом з тим, через недоліки в роботі з посад зняти чотири керівники управлінь НПУ – у Львівській, Закарпатській, Запорізькій і Житомирській областях.
За неефективні рішення і порушення, які призвели до значних фінансових втрат, прийнято рішення розірвати контракт з керівництвом і начальником науково-виробничого об’єднання «Форт» Віктором Писаренко. Він звільнений з посади.
Особливу увагу учасники розширеної колегії приділили оцінці роботи правоохоронців по лінії запобігання і розкриття злочинів. Зокрема прийнято рішення зосередиться не тільки на змінах в структурі і вдосконаленні роботи, а й посиленні законодавчої бази, яка допоможе врегулювати проблемні ситуації на державному рівні.