Арсен Аваков: Роботи на нафтобазі проводилися без дотримання правил безпеки

Зібрано достатню доказову базу, в тому числі показання свідків, висновки експертів про невідповідність бензину державним стандартам; дані, отримані при проведенні негласних слідчих розшукових дій. Встановлено, що роботи проводилися без дотримання правил безпеки, шляхом змішування бензину різних октановим чисел.

За місцем проживання ряду керівників цього підприємства проведені обшуки, вилучені документи і речі, що мають значення для слідства.

Фактичне керівництво нафтобазою здійснював заступник директора товариства з обмеженою відповідальністю «УкрТрансОіл-2009». Вчора його затримано відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу, підготовлено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 273 (Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу, яка спрямована для узгодження до Генеральної прокуратуру України. Також до кримінальної відповідальності притягується інженер товариства з обмеженою відповідальністю «Паркомтранс», який відповідав за безпеку праці на нафтосховище, – підкреслив міністр внутрішніх справ.

Ще в липні минулого року слідчими підрозділами органів внутрішніх справ розпочато кримінальне провадження щодо посадових осіб групи компаній «БРСМ» за фактами умисного введення в обіг на ринку України небезпечної продукції (стаття 227 КК України) та незаконних операцій з підакцизними товарами (частина 3 статті 204 КК України).

Встановлено, що протягом 2013 – 2014 років підконтрольними цієї компанії підприємствами за підтримки окремих представників органів державної влади та силових структур здійснювалося систематичне незаконне виготовлення підакцизних товарів – бензину марок «А-95» і «А-95 е» (альтернативне паливо) шляхом змішування бензину «А-92» з різними присадками з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей (бензолу, метанолу і т.п.).

Зібрано достатню доказову базу, в тому числі показання свідків, висновки експертів про невідповідність бензину державним стандартам; дані, отримані при проведенні негласних слідчих розшукових дій.

Нагадаємо, що 20 травня цього року Головним слідчим управлінням МВС також розпочато розслідування відносно посадових осіб групи компаній «БРСМ», які протягом останнього року закуповували нафтопродукти з нафтових родовищ України, оприбутковуючи їх через фіктивні підприємства за підробленими документами і на території трьох нафтобаз, розташованих у Вінницькій, Полтавській та Київській областях (саме на останній і сталася пожежа), виготовляли бензин ідізтопліво «підвищеної якості» з використанням різного роду присадок і добавок. В результаті таких угод при реалізації та отриманні товарно-матеріальних цінностей завдані державі збитки становлять понад мільярд гривень.