Арсен Аваков: Рівень злочинності в Україні знизився на 30%, проте активізувалися шахраї

Про це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив сьогодні, 28 березня, в ефірі програми «Головна тема».

«Зараз в нашому суспільстві лідирує один злочин – народ веселиться і їсть шашлики в парку, як ні в чому не бувало, та байдуже ставиться і до своєї безпеки і безпеки інших!» – обурився міністр.

Арсен Аваков зазначив, що карантин повинен бути максимально повним. Україні зараз надзвичайний стан не потрібен, поки вистачає карантинних заходів надзвичайної ситуації.

«В цілому можу сказати, що суспільство реагує на це нормально. І я хочу подякувати всім, хто зараз сидить вдома, носить маски і поводиться обережно. Якщо ми захочемо ввести комендантську годину, як це зроблено в ряді європейських держав, тоді нам буде потрібно запровадити надзвичайний стан. До цього, ми будемо працювати, як працювали», – сказав міністр.

Глава МВС зазначив, що рівень злочинності під час карантинних заходів знизився на 30% за всіма статтями, проте варто проявляти обережність – активізувалися шахраї, які приходять в будинок під виглядом якоїсь санітарної служби і обманюють наших громадян.

«Ми намагаємося дуже активно цьому перешкоджати. Запам’ятайте, жодна служба в країні не займається тим, що приходить додому і щось у вас дезінфікує. Це шахраї! Якщо ви не викликали таку службу, то до вас ніхто і не приїде, і не прийде. Ми стежимо за цими процесами, поліція розсилає смс-попередження. На даний момент подібні злочини не мають системного характеру», – повідомив міністр.