Арсен Аваков: Рівень довіри до Нацгвардії 50 % – це засвідчує високий професіоналізм та гідність

Сьогодні, 23 березня 2018 року, міністр внутрішніх справ привітав військовослужбовців з нагоди четвертої річниці створення Національної гвардії України. 27 нацгвардійців були відзначені державними та відомчими нагородами.

«Хотів би привітати вас із четвертою річницею створення Національної гвардії. Хочу відмітити, що рівень довіри українського народу до Національної гвардії становить 50 %, що засвідчує високий професіоналізм військовослужбовців. Жодна з інституцій влади не може цим похвалитися, крім збройних сил, церкви та ваших колег із Державної служби надзвичайних ситуацій. Заслужити довіру дуже важко, а не втратити її – це відповідальність, яку треба свідомо нести на своїх плечах. Я хочу вас привітати з наступаючим святом і  нагородити кращих із кращих державними нагородами та відомчими відзнаками МВС», – зазначив глава МВС.

За зразкове виконання службових та бойових завдань із захисту незалежності та суверенітету України, відданість військовій присязі та українському народові 27 військовослужбовців нагороджено відзнаками Кабінету міністрів України та відомчими нагородами МВС: нагрудний знак «За безпеку народу», «За відвагу в службі», «За відзнаку в службі» та вогнепальною зброєю.

Довідка:

Національна гвардія України – військове формування з правоохоронними функціями, що входить в систему МВС, призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та безпеки. У взаємодії з правоохоронними органами забезпечує державну безпеку і захист кордону, здійснює боротьбу з діяльністю незаконних воєнізованих чи збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп і злочинних організацій.

Національна гвардія України бере участь, відповідно до закону у взаємодії зі Збройними Силами України, у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення військових (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.

Як самостійна силова структура Нацгвардія  існувала з 1991 по 2000. З 2014 року – як військове формування з правоохоронними функціями на базі Міністерства внутрішніх справ України та із залученням нових військових кадрів на добровільній основі.

Загальна чисельність Національної гвардії України не перевищує 60 тисяч чоловік.