Арсен Аваков: рятувальники працюють безперервно, розпочато розслідування причин вибуху

21 червня, близько 10.00 в 9-поверховому будинку по вул. Соломії Крушельницької, 1/5 в Києві стався вибух, за попередньою версією – газоповітряної суміші, без послідуючого горіння. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прибув на місце надзвичайної ситуації та особисто очолив оперативний штаб з ліквідації наслідків аварії та організації розслідування причин вибуху.

Рятувальники прибули на місце вже через 10 хвилин і приступили до пошуку і порятунку людей, що опинилися під завалами. З під’їзду було негайно евакуйовано 23 мешканця. З-під завалів деблокували 3 особи. П’ятеро людей отримали медичну допомогу, двоє були госпіталізовані.

Станом на 9.00 22 червня, на місці надзвичайної ситуації виявлено троє загиблих: дві жінки 1943 і 1974 років народження та чоловіка 1991 року народження. П’ятеро людей отримали травми.

Пошук двох осіб (чоловіки 1976 і 1967 років народження) триває. Пошуково-рятувальні роботи проводяться безперервно і триватимуть, поки не будуть виявлені зниклі.

ДСНС спільно з комунальними службами провели розвідку завалів на предмет виявлення живих людей із залученням 4 кінологічних розрахунків. Проведено роботи по зміцненню міжповерхових перекриттів з 1 по 7 поверх (встановлені металеві розпірки), розібрані завали 5-6 поверхів. Аварійні роботи тривають.

У зв’язку із загрозою обвалення конструкцій і обмеженим простором для роботи інженерної техніки, рятувальники працюють переважно вручну.

52 жителів пошкодженого під’їзду тимчасово розмістили в сусідній школі-інтернаті №12 та гуртожитку Укрзалізниці. Для постраждалих організовано системне харчування.

Психологічну допомогу постраждалим надають 6 психологів ДСНС.

Жителям сусіднього з постраждалим під’їзду (71 осіб) в супроводі рятувальників, було дозволено відвідати свої квартири і забрати документи та особисті речі першої необхідності. Їм також запропоновано тимчасово оселитися в школі-інтернаті №12.

Безпосередньо після сигналу про надзвичайну ситуацію 21.06.2020, постраждала будівля була оточена поліцією щоб уникнути доступу сторонніх до аварійних ділянках і мародерства.

«Проводиться експертиза стану будівлі на предмет подальшого руйнування. Після отримання експертного висновку ми зможемо дати доступ людям до їх квартирах, щоб вони взяли з собою найнеобхідніші речі. Щоб не допустити мародерства, будинок цілодобово охороняють поліцейські та гвардійці», – сказав Арсен Аваков, який особисто прибув на місце надзвичайної ситуації та взяв на себе координацію роботи підрозділів МВС.

Всього до аварійно-рятувальних робіт та забезпечення правопорядку в протягом неділі було залучено понад 500 співробітників Нацполіції та ДСНС, 70 одиниць спеціальної техніки.

Станом на 9-00 22.06.2020 охорона місця аварії забезпечується силами Нацполіції та Нацгвардії.

Попередньо, ситуація кваліфікується як надзвичайна ситуація місцевого рівня.

Розслідування причин вибуху почалося негайно після прибуття оперативно-слідчої групи. Попередньо кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки).

Проводиться вибухотехнічна експертиза, яка дозволить встановити причини.

Слідчі НПУ провели невідкладні обшуки в газорозподільної компанії та інших комунальних службах, які обслуговують будинок 5/1 по вул. Соломії Крушельницької.

Координація рятувальних робіт проводиться Штабом з ліквідації наслідків надзвичайно ситуації, в яку приберу з правоохоронцями входять представники Київської міської державної адміністрації.