Арсен Аваков: РФ системно використовує інструменти Інтерполу для політичних переслідувань громадян України

Про це сьогодні, 9 листопада, коментуючи затримання польськими органами на прикордонному пункті Ягодин-Дорогуськ громадянина України Ігоря Мазура, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, підставою для затримання стало опубліковане Російською Федерацією в інформаційній системі Інтерполу повідомлення про розшук Мазура з метою його арешту і подальшої екстрадиції до Росії.

Таким чином, РФ порушило статті 2 і 3 Статуту Інтерполу, що забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання в справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.

 «РФ звинувачує нашого громадянина в тому, що він нібито в 1994-2000 роках брав участь у складі озброєного формування в бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. В результаті загинули і були тяжко травмовані кілька російських військовослужбовців. У зв’язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу до чергової спроби Російської Федерації неправомірно використовувати канали та інструменти Інтерполу для політично мотивованих переслідувань громадян України», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр підкреслив, що на Ігоря Мазура була виставлена ​​не червона картка Інтерполу, яка відразу привернула б увагу українських прикордонників і поліцейських при перетині ним кордону, а спеціальне циркулярний повідомлення – оперативне орієнтування на затримання, вибірково розміщена в деяких Національних бюро Інтерполу.

Глава відомства додав, що МВС звернулося до компетентних органів Польської Республіки за фактом грубого порушення представниками РФ Статуту і Правил Інтерполу, а також інших норм міжнародного законодавства.

«Сподіваємося на швидкий, об’єктивний і законний розгляд польською стороною справи, яку сфабриковано на догоду Кремлю», – зазначив Арсен Аваков.

Нагадаємо, МВС України, через національне бюро Інтерполу, неодноразово зверталося до Генерального секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) і висловлювала свою позицію про неприпустимість використання російською стороною каналів і механізмів МОУП – Інтерполу для політичного переслідування громадян України.

Наприклад, 26 квітня 2017 року РФ зверталася до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні із запитом про оголошення Яценюка А.П. у міжнародний розшук з метою арешту та його подальшої екстрадиції в РФ, цитата: за «участь в озброєній банді», «умисне вбивство двох або більше людей, вчинене за попередньою змовою групою осіб “і” замах на умисне вбивство двох або більше осіб, вчинене за попередньою змовою групою осіб».

Довідка:

Ігор Мазур – екс-керівник «Правого сектора» Київської області та начальник штабу 24-ї сотні Самооборони Майдану під час Революції Переваги. З травня 2014 року перебував в зоні АТО. У квітні 2015 року стало офіцером Збройних сил України – командиром роти, заступником начальника штабу розвідувального батальйону в секторі «М». А з листопада 2016 роки після демобілізації Мазура призначили заступником глави партії УНА-УНСО і заступником головного командира Української націоналістичної самооборони.