Арсен Аваков: Результати службового розслідування подій біля Нацбанку будуть протягом 48 годин

Результати службового розслідування подій біля Національного банку будуть оприлюднені не пізніше наступних двох діб. Глава МВС вночі виїжджав на місце подій біля будівлі НБУ. Керівник міліції Печерського району столиці звільнений з посади, його заступник з громадської безпеки – відсторонений до висновків комісії за результатами розслідування.

За словами Арсена Авакова, він призначив службове розслідування подій, що мали місце увечері 26 лютого біля Національного банку України. Результати розслідування будуть оприлюднені публічно не пізніше наступних 48 годин. Комісію, котра проводить розслідування, очолять заступники глави МВС Ека Згуладзе і Сергій Яровий.

Арсен Аваков підкреслив, що звернувся до учасників акції протесту з проханням надати відео і фото вчорашнього інциденту. Це необхідно для проведення об’єктивного розслідування. По самому факту зіткнення відкрито кримінальне провадження.

За попередніми підсумками розгляду «по гарячих слідах» Арсен Аваков прийняв рішення про відсторонення від посади керівника Печерського райуправління внутрішніх справ. Його заступник з громадської безпеки відсторонений до моменту отримання висновків комісії з розслідування.

Арсен Аваков заявив, що за результатами спілкування з учасниками він вважає за необхідне «розділити реальних мітингувальників, людей з проблемами, які привели їх під Нацбанк – і тих, хто за їх спинами намагається дестабілізувати і без того непросту ситуацію. Людьми, які прийшли під Нацбанк, потрібно займатися! Вранці буду звертатися до голови НБУ, міністрам економічного блоку уряду, що б створити робочу групу і шукати вирішення питання – не виходить в Нацбанку, значить в парламенті », – підкреслив Арсен Аваков.

З цією метою Арсен Аваков заявив про готовність надати офіс МВС в якості майданчика для консультацій. Він також звернувся до громадян, які прийшли з протестом під Нацбанк, із закликом ставитися з розумінням до обережностей з боку правоохоронців. Глава МВС запевнив, що міліція зробить все для забезпечення порядку навколо мітингу і захисту його від провокацій, аж до розв’язання кризи.

«Розуміючи їх (людей – МВС.) Мотиви і проблеми, які змусили їх піти на крок публічного протесту – і не заперечуючи Ваше право на протест – прошу зрозуміти побоювання правоохоронців. У будівлі НБУ зберігаються золотовалютні резерви країни – дестабілізація навколо цієї будівлі – величезний ризик дестабілізації національного масштабу. Я прошу всіх зрозуміти, врахувати і дотримуватися в заявленому пікеті коректних норм», – закликав Арсен Аваков.

Глава МВС нагадав, що грошова система країни є виключною компетенція Національного банку України – незалежного органу, в роботу якого не може втручатися уряд. У той же момент Міністр внутрішніх справ має намір ініціювати на засіданні Уряду питання про створення робочої групи в допомогу НБУ для вирішення проблем з дебіторами і кредиторами банків на тлі поточної фінансової кризи.

Арсен Аваков від імені МВС приніс свої вибачення за інцидент, що стався з невідповідним застосуванням силового впливу на учасників мітингу біля будівлі НБУ ввечері 26 лютого.