Арсен Аваков: Реформування МВС сьогодні – не тільки чіткі і конкретні кроки, а й оптимізм, віра в зміни!

Про це повідомив міністр внутрішніх справ, 11 червня 2017 року, під час зустрічі з делегацією Американської ради із зовнішньої політики.

«МВС активно працює з США вже три роки, почавши кілька спільних проектів. Найбільші з них – це реформа МВС і Нацполіції. Не менш важливий проект – створення Національної гвардії і модернізація Держприкордонслужби. Минуло три роки і, незважаючи на постійну критику, ми маємо позитивний результат. Люди ставляться до міністра з деякою підозрою, але вірять в те, що ми робимо. Суспільству властивий посттравматичний синдром після Революції Переваги, економічного шоку, військових дій і великої кількості переселенців. Також люди страждають від популістів, яких досить багато зараз. Вони добре переконують, але ці обіцянки не виконуються. Як результат суспільство самоусувається від державотворчих процесів – настає фрустрація. Тому сьогодні ключовими в процесі реформування МВС є не тільки чіткі і конкретні кроки, а й оптимізм, віра в зміни!»- повідомив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що найбільш вдалий проект, який реалізований спільно з колегами із США – запуск патрульної поліції.

«Ми показали цим проектом, навіть в умовах обмежених фінансових ресурсів, що можливо досягти результатів. Однак патрульна поліція – це прості матерії. Зараз ми запустили реформу кримінального блоку і слідства, де зміни не робляться швидко, адже потрібно підготувати кадри. Разом з американськими колегами ми створили підрозділ КОРД, працюємо над програмою захисту свідків і інституту дільничних», – повідомив глава правоохоронного відомства.

Також в міністерстві внутрішніх справ активно реалізується проект протидії домашньому насильству, гендерної обізнаності. Паралельно видозмінюється система підготовки поліцейських кадрів. Ряд функцій, які непритаманні поліції були перенесені в цивільну сферу.

«Найпопулярніше з них – це створення сервісних центрів МВС. Вони прийшли на заміну старих МРЕВ, де функції виконували колишні міліціонери, був високий рівень побутової корупції. Сьогодні ми це зруйнували. Зараз сервісні центри – це високий рівень сервісу, дружна команда і якісні державні послуги. Даний сервіс користується великою популярністю у людей. До лютого наступного року ми плануємо завершити цю реформу», – зазначив глава відомства.

На даному етапі активно реформуються Державна міграційна служба та Національна гвардія, робота яких координуються міністром внутрішніх справ.

«Зараз, коли у нас безвізовий режим, всі громадяни отримають біометричні паспорти. Ми робили ці паспорти одними з останніх в Європі – ми внесли цілий ряд коректив, таким чином, паспорти у нас найсучасніші. Крім самого документа, це великі системи програмного забезпечення, хмарні технології і сама логістика. Також ми ввели внутрішні паспорти – ID-карти, які мають новий рівень захисту персональних даних. Ми робимо все, щоб реалізація цих послуг була максимально комфортною для громадян», – повідомив Арсен Аваков.

В кінці зустрічі міністр внутрішніх справ подякував Уряду США за підтримку України і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Дякую Уряд США за підтримку, яку воно надає в процесі реформування МВС. Українська політика – це як клаптева ковдра з проблем, які потрібно вирішувати. Ми повинні розуміти, що правоохоронці – це частина суспільства з усіма недоліками, але ми повинні пройти цей шлях крок за кроком, підвищуючи заробітну плату і мотивацію, а також вимоги до якості і результатів роботи», – підкреслив Арсен Аваков.

У свою чергу, представники американської сторони відзначили позитивну динаміку процесу реформування цивільного сектору безпеки України, а також послідовні зміни на шляху боротьби з корупцією.

Довідка:

Американська рада з питань зовнішньої політики (AFPC) – формально неурядовий аналітичний центр при Конгресі США, розташований в місті Вашингтон (США), що діє з 1982 року. AFPC отримав широке визнання в якості джерела своєчасного і глибокого аналізу з питань зовнішньої політики, працює в тісному контакті з членами Конгресу, виконавчої влади та спільнотою, що впливає на політику. У Раді працюють фахівці, які відзначилися у зовнішній і оборонній політиці. AFPC є цінним джерелом інформації для посадових осіб у вищих ешелонах влади. Понад три десятиліття AFPC грає істотну роль в дебатах по зовнішній політиці США.