Арсен Аваков: Реформу МВС Уряд розгляне найближчим часом

Проект планують розглянути ще до проведення позачергових виборів до Верховної Ради. Про це глав МВС заявив сьогодні, 15 жовтня, під час робочого візиту в Харківську область.

За його словами, на засіданні Кабінету Міністрів України буде розглянуто значно ширша презентація, ніж та, яка була представлена ​​раніше. Презентацію реформи здійснить харківський правозахисник Євген Захаров, чия група працювала над проектом. Його планують розглянути ще до проведення позачергових виборів до Верховної Ради.

– Тобто ми всі рішення, які залежать від Уряду, приймемо ще в цю політичну каденцію, – підкреслив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що ключовим моментом реформи є зміщення акцентів в діяльності правоохоронців: від «тиснути і кришувати» до «служити і захищати». Від цієї парадигми будуть залежати і зміни в структурі відомства.

Зокрема, планується прибрати все зайве – підрозділи БОЗ, транспортної міліції, ветеринарної міліції і т.д. Крім того, заплановані зміни в нормативні акти, що регламентують їх діяльність – як до постанов Кабінету Міністрів, так і в ряд законів України. У той же час пріоритетними напрямками визначені охорона громадського порядку, зміна структури слідчих управлінь, протидія незаконному обігу наркотиків.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що реформа МВС – це не «момент помаху чарівної палички», а система дій, яка повинна тривати пару років, якщо мова йде про структурні зміни. Що стосується кадровий змін, то процес може тривати багато років, адже мова йде про інший підготовку кадрів, зміни в психіці, оплаті праці. Реформа також передбачає приблизно 30-процентне скорочення складу МВС, розатестації частини посад і т.д. В погонах і зі зброєю, залишаться тільки співробітники частини підрозділів МВС, інші будуть цивільними.

– Таких речей багато і цей процес – надовго, – зазначив Арсен Аваков.