Арсен Аваков: Реформа повинна змінити взаємодію міліції та суспільства

6 травня 2015 Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з Директором з прав людини, Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Джіакомопулосом. На зустрічі також був присутній перший заступник міністра Ека Згуладзе і заступник міністра з питань євроінтеграції Тиграна Авакяна.

Сторони обговорювали питання реалізації реформування правоохоронних органів в Україні і співпрацю міністерства внутрішніх справ з Радою Європи.

PM675image001

«Ми проводимо експеримент по впровадженню патрульної служби в містах-мільйонниках України – Харкові, Одесі, Львові та Дніпропетровську. Питання забезпечення правопорядку принципово зміниться. З точки зору дотримання прав людини роботою правоохоронною системою повинні якісно змінити взаємодію міліції та суспільства», – підкреслив міністр внутрішніх справ Арсена Аваков.

PM70image002

За словами глави відомства, для якісних змін системи необхідно, не втрачаючи темпи, все ж міняти законодавчу базу.

Крім того, під час зустрічі обговорювалися питання психологічної реабілітація тих, хто повернувся із зони АТО.

За словами Арсена Авакова, суспільство отримало проблему адаптації учасників бойових дій до мирного життя. Якщо не надавати психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції – це буде гальмувати всі заплановані зміни в суспільстві.

«Питання дуже делікатне і «чутливе ». На жаль, випадок, який стався в Києві, з загибеллю міліціонерів – яскравий тому приклад. Затримані – учасники АТО. Програма реабілітації після військових дій повинна бути системною. Саме в цій площині ми потребуємо допомоги. Буду вдячні країни-члени Ради Європи та Сполучені Штати за надання методик, практичні поради та консультації»,  – підсумував міністр внутрішніх справ України.