Арсен Аваков: Реформа МВС України – це провідна реформа в країні

Міністр внутрішніх справ України провів робочу зустріч з представниками Консультативної Місії ЄС з реформування сектора громадянської безпеки в Україні. За підсумками обговорення ходу реформи правоохоронної системи України та перспектив подальшої співпраці, сторони домовилися про створення спільних робочих груп з окремих напрямків діяльності МВС і про надання різнобічної допомоги з боку ЄС. Крім того, прийнято рішення, що представники Консультативної Місії будуть працювати не тільки в столиці, але і в двох обласних центрах – в Харкові та Львові.

У зустрічі взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, перший заступник глави МВС Ека Згуладзе, глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе. Консультативну Місію ЄС представляли глава Місії з реформування сектора громадянської безпеки в Україні Кястусіс Ланчінскас і керівник цивільних операцій ЄС в сфері кризового врегулювання Кеннет Дін.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що реформа МВС України – ключова, візуальна реформа в країні, яку бачать всі, це масштабна, складна реформа, яка стосується кожного громадянина. Він підкреслив значимість реформи правоохоронної системи для суспільства і подякував представникам Консультативної Місії за допомогу в її проведенні.

За словами глави відомства, 2016 рік буде показовим для суспільства – вкрай важливо зберегти темп і динаміку реформи продовженні реформи, тому Україна зацікавлена у подальшій допомозі європейських партнерів.

«Ми зацікавлені в отриманні як теоретичних знань, так і практичного досвіду», – сказав Аваков. Міністр зазначив, що МВС має намір обговорити перспективи співпраці в сфері діяльності міграційної служби та служби з надзвичайних ситуацій.

Зі свого боку керівник цивільними операціями ЄС Кеннет Дін зазначив, що його відомство планує продовжити співпрацю з МВС. Він підкреслив, що Мандат Консультативної Місії був переглянутий і змінений відповідно до стратегії реформи правоохоронної системи України.

«Відтепер ми плануємо приділяти більше уваги проведенню кримінальних розслідувань, забезпечення громадського порядку і комунікацій. Представники Консультативної Місії будуть працювати в Харкові і Львові. Для нас дуже важлива співпраця з міністерством і ми зацікавлені в ньому», – зазначив Кеннет Дін.

За підсумками обговореннях ходу реформи, сторони домовилися про створення спільних робочих груп з окремих напрямків діяльності МВС, і про надання різнобічної допомоги ЄС в реформуванні правоохоронних органів України.