Арсен Аваков: Реалізація програми забезпечення житлом правоохоронців стала можливою завдяки високому рівню довіри суспільства

Кабінет міністрів затвердив програму надання житла поліцейським і особам рядового та начальницького складу служби цивільної захисту на умовах фінансового лізингу.

Про це сьогодні, 15 листопада, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив під час зустрічі з рятувальниками Київської області, яким представив мотиваційну програму соціального забезпечення.

Глава МВС детально розповів рятувальникам про послідовність дій для подальшого придбання житла, умови участі в програмі, механізмі розподілу платежів і суми компенсації – за рахунок відомства – за витратами на обслуговування фінансового лізингу. Міністр вислухав коментарі співробітників ДСНС  і відповів на їхні запитання.

Мета таких зустрічей з поліцейськими і рятувальниками – почути кожного. Роз’яснити співробітникам аспекти реалізації фінансового лізингу, уточнити деталі і неясності, які можуть виникнути на практиці, дізнатися їхню думку про мотиваційній програмі – отримати зворотній зв’язок. Вислухавши проблеми і життєві ситуації співробітників, які потребують поліпшення житлових умов, відомство зможе врахувати всі побажання і внести корективи в програму соціального забезпечення – щоб запропонувати оптимальне рішення для кожного правоохоронця.

«Рівень довіри суспільства до рятувальників і поліцейських – близько 40%. Для нашої держави, на сьогоднішній день, це дуже високий показник. Саме цей фактор дає МВС можливість ініціювати для правоохоронців, які щодня ризикують своїм життям заради безпеки громадян, додаткові соціальні гарантії. Я спираюся на якість вашої роботи: ви працюєте гідно. МВС зробить все можливе, аби забезпечити для вас ще більш гідні умови», – сказав Арсен Аваков.


Глава МВС підкреслив, що кожен рятувальник і поліцейський повинен бути спокійним за своє майбутнє і сконцентрованим на подальшому професійному розвитку.

«Тому я представляю перший етап мотиваційного пакета соціального забезпечення, що складається з наступних елементів: підвищення заробітної плати на 30%, введення додаткової оплати за оренду житла і введення системи отримання власного житла після двох років служби, на основі іпотеки до 20 років пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку міністерства та бонусного погашення до 40% лізингу МВС за вислугу років», – повідомив міністр.

У свою чергу, глава ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що підвищення рівня соціальних стандартів рятувальників є одним з основних елементів реформи:

«Забезпечення житлом не менш значуще, ніж підвищення зарплати. Для нас важливо, щоб такі професіонали працювали на державу, для наших громадян».

Під час зустрічі міністр внутрішніх справ нагородив 20 чоловік особового складу Головного управління ДСНС в Київській області за сумлінне виконання службових обов’язків, рішучі і сміливі дії при рятуванні життя людей і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Крім того, Управління ДСНС Київської області отримало для свого автопарку 5 нових рятувальних машин.

Нагадаємо, 14 листопада 2018 року, Кабінет міністрів схвалив Постанову «Про затвердження порядку забезпечення державною іпотечною установою поліцейських і осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту на умовах фінансового лізингу». Документ набуде чинності з 1 січня 2019 року.