Арсен Аваков: Питання незаконного видобутку та реалізації бурштину вимагає врегулювання на законодавчому рівні

Необхідно чітко визначити умови легалізації бурштинового бізнесу, регламентувати дозвільні процедури і одночасно посилити кримінальну відповідальність за незаконний видобуток. Про це сьогодні, 23 серпня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на розширеній колегії МВС.

«Законодавче врегулювання цього питання позитивно вплине на криміногенну ситуацію, закладе основи для розвитку не тільки бурштинової, а й інших галузей, а також допоможе в залученні додаткових інвестицій. Держава почне отримувати прибуток. При цьому буде забезпечено ефективний контроль стану рекультивації земель, що дозволить уникнути екологічних наслідків. Сподіваюся, що в цьому питанні нам допоможе і міністерство фінансів, і Офіс Президента», – повідомив глава МВС.Перший помічник Президента Сергій Шефір висловив готовність до співпраці і всебічної допомоги у врегулюванні даного питання.

У МВС також вважають, що одним з важливих елементів вирішення питання про незаконний видобуток бурштину може стати визнання бурштинових регіонів північних областей України «районами програми економічного розвитку».

Сьогодні для стабілізації ситуації з незаконним видобутком бурштину на базі Сарненського відділення поліції Рівненщині створено спеціальний оперативний штаб, до якого було направлено додані сили – 200 співробітників поліції. Також виставлено 14 блокпостів і 7 поліцейських станцій. Це дозволяє забезпечити належне реагування на повідомлення про незаконний видобуток.Крім того, створено підрозділ патрульної поліції в місті Сарни, яке істотно зняло навантаження з місцевих підрозділів НПУ. Поліція в цих регіонах отримала 12 одиниць бронемашин і спецтехніки (гусеничні тягачі, бронемашини і всюдиходи).

Відомо, що за фактом незаконного видобутку бурштину поліція відкрила близько 300 виробництв. Понад 260 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності. Вилучено близько 7 тонн каменів, вартість яких на чорному ринку коливається від 30 млн. доларів.

Як повідомив глава НПУ, в дев’яти районах Житомирської, Рівненської та Волинської областей, де незаконно видобувають бурштин, вже звільнені начальники поліції.

«Я не даю оцінку вашим кадрових рішень, але вважаю, що дана ситуація – це відмінний привід, аби перезавантажити всю систему. Починайте діяти жорстко, а ми займемося законодавчої стороною», – підсумував міністр, звертаючись до глави Нацполіції.