Арсен Аваков: прийняття закону про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху – шлях до зменшення смертності на дорогах

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості. Рішення було прийнято під час ініційованого Президентом позачергового засідання парламенту сьогодні, 13 липня. “За” проголосували 282 народних депутата.

Раніше в цей день, на селекторній нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що на розгляді ВРУ перебуває і вимагає невідкладного прийняття законопроект № 2695, який посилює відповідальність водіїв за вчинення смертельного ДТП в стані алкогольного сп’яніння.

Законопроектом №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху» пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, виключити норми, що передбачають накладення штрафних балів, законодавчо закріпити можливість використання поліцейськими технічних засобів відеозапису з обов’язковим долученням таких матеріалів в протокол про адміністративне правопорушення. Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, в ряд статей Кримінального кодексу, а також Законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію».

Крім того, законопроектом передбачається адміністративний арешт на 10 діб з позбавленням права керування на 3 роки за повторне керування транспортним засобом в нетверезому стані. Також збільшується штраф водіям, які залишили місце ДТП.

Терміновість ухвалення цього законопроекту викликана кількістю порушень і важких ДТП за участю водіїв, які знаходились в стані алкогольного сп’яніння, а також легкістю уникнути ними відповідальності.

Так, протягом 6 місяців 2020 року на території України зареєстровано 72 394 ДТП, у тому числі 11 200 – із загиблими і / або травмованими особами, де 1482 громадян загинули і 13 909 отримали травми. У зазначений період 2110 ДТП скоїли водії, які перебували в нетверезому стані. 50 людей загинули, 857 травмовані

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що ДТП на Столичному шосе під Києвом – останній страшний приклад недбалості і безвідповідальності деяких водіїв. Загинуло двоє дорослих і двоє дітей. За життя ще одного хлопчика борються лікарі. Це не перша аварія, вчинена цим водієм.

«Цей законопроект є надзвичайно важливим. Законодавча відповідальність за такі випадки – це гарантія того, що держава стоїть на захисті безпеки кожної сім’ї та кожного українця», – сказав президент.

Відзначимо, що міжнародний досвід забезпечення безпеки на дорогах показує, що одним з найпростіших і одночасно найдієвіших способів змусити водіїв дотримуватися вимог Правил дорожнього руху є впровадження системи ефективного покарання.

«Ухвалення цього законопроекту сприятиме запобіганню вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, більш стриманій і виваженій поведінці водіїв на дорогах і, як наслідок, призведе до зменшення кількості ДТП», – підкреслив міністр внутрішніх справ.