Арсен Аваков привітав особовий склад Національної поліції України з 6-ою річницею створення

За шість років особовий склад НПУ оновився на 40%, до лав поліції вступили 63 тисячі українців. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 4 липня, вітаючи співробітників Нацполіції з професійним святом

«У 2015 році ми почали створення Національної поліції України як принципово нового, високотехнологічного, зручного для людини, сучасного поліцейського сервісу. Це вкрай складне завдання – побудувати нове на базі старого, вкрай розбалансованої системи, утримуючи баланс, не втрачаючи ефективності, зберігаючи досвід справжніх фахівців. Шість років – це досить мало для нового правоохоронного органу, який надає суспільству якість сервісу, якого ще не було у вітчизняній історії. Однак цього часу вистачило, щоб виростити нову генерацію молодих амбітних співробітників, які просувають подальші реформи, залучають кращий зарубіжний досвід, формують команду однодумців», — заявив Арсен Аваков.

Особовий склад Нацполіції оновився на 40%. Загалом до лав поліції вступили 63 тисячі українців. зараз середній вік поліцейського становить 36 років.

«Багато завдань вже виконано, але ми тільки почали. На даний момент реалізується один з важливих проектів з формування єдиного простору безпеки «поліцейський офіцер громади». Наша мета – швидке реагування та ефективна допомога. 442 офіцери вже живуть і працюють у 279 територіальних громадах чисельністю населення майже 3,5 млн. Про успіх проекту свідчить рівень довіри до поліцейських громади — 70 відсотків!» – повідомив міністр.

Міністр підкреслив, що робота в Національній поліції — це відповідь на кожен виклик часу і суспільства день у день. Поліція забезпечує правопорядок під час виборів і під час святкових заходів, працює в прифронтовій зоні, в районах стихійних лих, а останнім часом – ще й залучена до заходів з подолання пандемії коронавірусу. Поліція не має відпусток і святкових вихідних. Національна поліція – це боротьба зі злочинністю, слідство і розшук, гарантія громадського правопорядку, відсіч кібератакам і ще багато завдань щодо забезпечення безпеки і права в країні.

За 6 років діяльності Національної поліції України:

опрацьовано понад 47 мільйонів викликів громадян;

розкрито понад 562 тисячі злочинів;

проведено майже 10 тисяч спецоперацій спецпідрозділу КОРД та звільнено 129 заручників;

припинено діяльність понад 1400 злочинних груп та організацій;

вилучено 23 тонни наркотиків загальною вартістю 11 мільярдів гривень;

викрито понад 30 тисяч кіберзлочинів;

вилучено понад 38 тисяч одиниць зброї та 9 тонн вибухівки;

розшукано та повернуто батькам понад 66 тисяч дітей;

забезпечено безпеку під час понад 360 тисяч масових заходів, в яких взяли участь близько 100 мільйонів громадян.

«Вітаю вас, хлопці, зі святом! Ви вибрали для себе складну і гідну справу життя – служити Закону і захищати людину! Ми усвідомлюємо свою відповідальність за довіру, яку не можна обдурити — там, де тяжко, ви першими приходите на допомогу! Ви щодня на сторожі, щодня ризикуєте, щодня на передовій війни: і з ворогом-агресором РФ, і з внутрішніми ворогами. Бажаю бути гідними своєї Батьківщини і подвигу її героїв! Служіть чесно і з честю!» ,- підкреслив Арсен Аваков.

«Робив і буду робити все, щоб Національна поліція України зміцнювалася, щоб залишалися і йшли сюди служити кращі, рівень довіри населення до поліцейських постійно зростав!» – підсумував глава МВС.