Арсен Аваков провів зустріч з главою Консультативної місії ЄС в Україні

Сьогодні, 2 липня, відбулася зустріч міністра внутрішніх справ України з главою КМЄС в Україні Антті Хартікайненом.

Міністр привітав Антті Хартікайнена з пролонгацією і розширенням мандата Місії КМЄС в Україні, а також подякував за постійне сприяння в реалізації євроінтеграційних прагнень МВС, за масштабну підтримку в реалізації спільних проектів.

У ході зустрічі Арсен Аваков повідомив про пріоритети МВС на найближче майбутнє, зокрема в контексті реалізації проекту «ПРАВО Поліція», і впровадження в усіх територіальних підрозділах поліції автоматизованої електронної системи обліку затриманих осіб (Custody Records).

Міністр наголосив на необхідності включення всіх компонентів сектору суспільної безпеки до взаємодії з КМЄС, у тому числі Національної гвардії і Державної міграційної служби.

«Консультативна місія ЄС була і залишається стратегічним партнером», – зазначив глава МВС.

Глава Консультативної місії Європейського союзу в Україні Антті Хартікайнен подякував Арсену Авакову за підтримку євроінтеграційних прагнень.

 

Довідка:

Система Custody Records – це електронна фіксація всіх дій відносно затриманих осіб в ізоляторах тимчасового тримання. Мета системи – захист затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також страхування правоохоронців від безпідставних звинувачень, завдяки впровадженню ефективного цілодобового відеоспостереження в ізоляторі тимчасового тримання.

Встановлення Custody Records в ІТТ передбачає перебудову його приміщень, обладнання необхідною апаратурою, відбір і навчання працівників ІТТ (інспекторів щодо дотримання прав людини), моніторинг і реагування на порушення прав людини.