Арсен Аваков провів відеозустріч з нацгвардійцем Віталієм Марківим

Сьогодні, 28 серпня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з дозволу італійського правосуддя провів відеозустріч з гвардійцем Віталієм Марківим, який понад три роки перебуває у в’язниці суворого режиму «Опера», під Міланом.

Міністр внутрішніх справ розповів Віталію, що вже в понеділок проведе великий брифінг для іноземних і наших ЗМІ щодо нових доказів, одержаних Нацполіцією при розслідуванні обставин загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та російського перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 під час бойових дій в місті Слов’янськ.

«Віталій, ми продемонструємо нові докази твоєї невинуватості під час брифінгу в понеділок. Ми не зупинимося, ми будемо боротися до кінця, ми впевнені в нашій перемозі», – сказав Арсен Аваков.


Він зазначив, що результати слідчих дій, в тому числі висновки проведених експертиз та слідчих експериментів, однозначно доводять невинуватість Віталія Марківа і українська сторона готова надати ці матеріали правоохоронним органам Республіки Італія для всебічного та об’єктивного розгляду справи в рамках апеляційного процесу.

Віталій Марків зазначив, що він розуміє, що справа абсолютно політизована:

«Я розумію, що судять не мене, а Україну. Щоб створити прецедент цією справою. Лобіювати російські інтереси і нарешті зняти санкції. Усі тут розуміють, що це за справа».

Гвардієць Марків подякував Арсену Авакову за моральну підтримку.

Віталій розповів, що завдяки зусиллям України, у нього за час більш ніж трирічного ув’язнення була можливість зустрітися з дружиною.

«Я військовослужбовець Нацгвардії, я дуже добре розумію, що я давав присягу – служити і захищати Батьківщину. Я готовий до всього. Але довести мою невинуватість для мене вже справа честі – відстояти честь і гідність мого підрозділу і Нацгвардії України. Я добре пам’ятаю Ваші слова перед відправкою на фронт: Ви попросили зберігати моральний дух, ми виконали це прохання. Тим більше, ця ситуація пов’язує мене з трагічними подіями на горі Карачун. Наш командир Сергій Петрович Кульчицький загинув у мене на очах. Я стояв і стою. Це вже справа честі», – сказав Віталій.

Під час бесіди міністр внутрішніх справ показав Віталію фото з Софійській площі в центрі Києва, де на будівлі главку Нацполіції розміщений великий банер на підтримку бійця.

«Ми продовжимо боротися. Ми пам’ятаємо про тебе, навіть День Незалежності святкували на тлі банера з твоїм фото – в знак підтримки», – зазначив Арсен Аваков.

Довідка:

30 червня 2017 року Італії затримали старшого сержанта командира відділення батальйону ім. Кульчицького (в/ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою в причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі в м. Слов’янськ в травні 2014 року.

Судові слухання над Віталієм тривають вже більше трьох років.

В Італії апеляційний процес у справі нацгвардійця Віталія Марківа розпочнеться 29 вересня. Наступне засідання призначене на 1 жовтня. Оскарження вироку очікували минулої весни, але через кризу пандемії його відклали на осінь. Засідання суду у другій інстанції будуть проходити в апеляційному суді присяжних Мілана. Захист виступив за відкритий режим засідань з присутністю підсудного в залі.

У травні 2020 група Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту в рамках розслідування кримінального провадження Нацполіція провела в Слов’янську слідчий експеримент про обставини загибелі італійського фоторепортера А. Роккелі і російського перекладача А. Миронова 24 травня 2014. Слідчі дії довели, що Віталій Марків не причетний до загибелі італійського фоторепортера.