Арсен Аваков провів телефонну розмову з міністром внутрішніх справ Польщі Маріушем Камінським

Сьогодні, 9 березня, в ході бесіди сторони обговорили стан постраждалих в результаті ДТП в Польщі за участю українського рейсового автобуса.

Під час розмови міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Камінський повідомив про стан госпіталізованих і запевнив, що поліція спільно з прокуратурою ведуть постійну роботу по розслідуванню та встановленню остаточних причин ДТП.

За його словами, 24 з 57 громадян України, які постраждали в результаті суботньої ДТП українського рейсового автобуса поблизу м Радимно Підкарпатського воєводства, до сих пір знаходяться в медустановах. Двоє з них – у важкому стані, хоча їх життю нічого не загрожує.

Нагадаємо, вночі 6 березня в 30 км від кордону з Україною в ДТП потрапив український рейсовий автобус, в салоні якого знаходилося 57 українців.

П’ятеро людей загинули, 39 були доставлені в лікарні, 14 – у важкому стані. Постраждалих розмістили в шести медустановах Підкарпатського воєводства. Не травмовані пасажири доставлені в один з гуртожитків в Ярославі. Дітей серед потерпілих не було.

У свою чергу Арсен Аваков подякував польському колезі за допомогу, надану нашим постраждалим громадянам. Міністр внутрішніх справ України високо оцінив професіоналізм розслідування причин аварії та оперативність відпрацювання ситуації, коли для порятунку людей були задіяні великі сили польських рятувальних служб.

На місці трагедії працювали понад 100 рятувальників, поліцейських і представників Червоного Хреста. Була залучена важка техніка, вертоліт і дрони.

Під час телефонної розмови Арсен Аваков і Маріуш Камінський також обговорили стратегічні питання співпраці відомств двох країн і обмін досвідом. Зокрема, що стосується подібних рятувальних операцій і координації всіх служб і відомств при відпрацюванні оперативної обстановки в разі надзвичайної події. Сторони домовилися про подальші кроки в цьому напрямку, про що буде повідомлено додатково.