Арсен Аваков провів координаційну нараду з силовиками Харківської області

Харківська область має стратегічне значення для забезпечення балансу в країні і недопущення розхитування суспільно-політичної ситуації. Державна позиція всіх гілок влади, чітка взаємодія між силовиками, обласною та міською владою мають надзвичайно важливе значення.

Про це сьогодні, 5 січня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час координаційної наради з питань правоохоронної діяльності в Харкові.

Міністр також підкреслив, що керівники силових відомств повинні попереджати, а в разі потреби і жорстко реагувати на всі можливі провокації.

На координаційній нараді були визначені завдання на майбутній рік в сфері правоохоронної діяльності. З ініціативи міністра, одним із стратегічних напрямків стала програма тотальної боротьби з вуличною наркоманією.

«Я хочу, щоб в Харківській області була оголошена тотальна війна вуличної наркоманії. Я закликаю всі силові структури, від дільничних поліцейських і кіберполіції до прокуратури і прикордонників, почати нещадну війну в усіх напрямках поширення цієї зарази!», – підкреслив Арсен Аваков.

Виконуючий обов’язки міського голови Харкова Ігор Терехов підкреслив, що за результатами соцопитувань в Харкові проблема вуличної наркоманії, поширення наркотиків і психотропних препаратів в навчальних закладах – одна з ключових. Він зазначив, що міська влада зі свого боку готова взяти дієву участь в реалізації цієї програми.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Айна Тимчук запропонувала розробити обласну програму по боротьбі з вуличною наркоманією, яка буде затверджена Обласною радою та дасть можливість скоординувати зусилля на всіх рівнях державного управління.

Крім того, міністр внутрішніх справ повідомив учасникам координаційної ради про те, що в поточному році в Харківській області буде посилено роботу з впровадження першої мотиваційної програми МВС – можливості придбання житла поліцейськими і рятувальниками області на умовах пільгового фінансового лізингу.

«Ця програма забезпечує соціальний захист поліцейських і рятувальників, а також мотивує молодь йти в поліцію і чесно працювати», – зазначив Арсен Аваков.

У свою чергу, Ігор Терехов підкреслив, що Харків дуже зацікавлений у впровадженні такої програми, оскільки вона дає потужний імпульс для розвитку економіки в місті.