Арсен Аваков: пропагандистські телеканали фінансуються з коштів, зароблених на війні

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив 5 лютого під час прямого ефіру програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Секретар РНБО представив дані, намагаючись розвіяти міф, що півтори тисячі журналістів із заборонених телеканалів звільняються, втрачають роботу. За офіційними даними, всі ці журналісти отримували 3-5 тисяч гривень. Тоді у мене питання, а де ті десятки мільйонів, які їм роздали «в конвертах». Звідки ці гроші? І нам всім відомо, звідки. Я бачив матеріали виробництва. В рамках своїх повноважень частину розслідування здійснювали підрозділи МВС. За цією інформацією стає зрозуміло, що ряд наших співвітчизників має «чорну касу» і заробляє на цій війні. І цими грошима фінансує і пропагандистську діяльність. Чи можна таке терпіти? Ні! Однак кримінальний процес триває довгий час, особливо в таких складних справах. Ми могли б дочекатися закінчення розслідування, це тривало б роки. Але ми обрали шлях захиститися від інформаційної отрути, а вже потім продовжувати розслідування», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що інформаційна війна – це не менш важлива війна, ніж та, яка відбувається на передовій. І загострення ситуації на фронті, прямо пов’язане з інформаційною пропагандою.

«За цю війну у нас загинуло більше 15 тис. чоловік, молодих і красивих хлопців. Тільки за останні чотири дні, у нас четверо військових загинули від рук снайперів. І не треба розповідати мені, що це випадкові постріли. Снайперські пари не працюють випадково, вони працюють за завданням командування, з конкретною метою. Гарячі бої в 2014 році йшли за гору Карачун, щоб збити телевізійну вежу, аби вона не транслювала українські телеканали. За це свою голову поклав не один наш солдат. І коли кажуть, що в країні обмежують свободу слова, коли закривають пропагандистські ЗМІ, я хочу нагадати, що свобода слова – це не свобода пропаганди країни-агресора. Рішення РНБО – це те, за що я завжди був готовий виступити і за що виступив», – зазначив він.

У той же час Арсен Аваков нагадав, що у війні з Росією загинуло багато мирного населення.

«Я пам’ятаю і про мирне населення, яке загинуло в Донбасі. І чотирьох пасторів зі Слов’янська, яких розстріляли, і трьох зґвалтованих і закопаних дівчат, яких потім ми відкопували. І таких прикладів багато. І я не знаю, в чиїй свідомості ще немає розуміння, що з Росією йде війна», – додав міністр внутрішніх справ.