Арсен Аваков прокоментував ситуацію, пов’язану з майбутніми виборами нового президента Інтерполу

Інтерпол повинен залишатися неполітичною організацією і розвиватися, як ефективний інструмент для співпраці всіх країн в боротьбі з міжнародною злочинністю. Про це сьогодні, 18 листопада, повідомив міністр внутрішніх справ під час перебування з українською делегацією в Об’єднаних Арабських Еміратах на засіданні 87-ї сесії Генеральної асамблеї міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол.

Нагадаємо, що 21 жовтня відбудуться вибори Президента Інтерполу. У числі кандидатів: росіянин Олександр Прокопчук і Кім Чон Ян з Південної Кореї. Перед виборами відомство запросить повний звіт про країну, громадянином якої є кандидат на пост президента Інтерполу – на предмет порушень правил Інтерполу.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що в найближчі дні членам Генеральної Асамблеї Інтерполу необхідно прийняти надзвичайно важливі рішення, які вплинуть на всю систему світової безпеки:

“По суті, вирішується питання, чи залишиться ця найбільша міжнародна організація кримінальної поліції вірною принципу співробітництва лише у справах про загальнокримінальні злочини та відмові у справах політичного, релігійного, расового (етнічного) чи військового характеру, як це записано в її Статуті.

Мова про те, що на посаду голови ІСРО претендує ветеран МВД і зовнішньої розвідки Російської федерації Олександр Прокопчук. І це при тому, що путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу. Веде пряму гібридну війну проти України, використовуючи, у тому числі, такі специфічні методи, як контрольоване ФСБ та ГРУ РФ закидання на нашу територію кримінальних авторитетів та організація ОЗГ в Україні. Маємо чисельні нарікання в адресу Росії за зловживання інструментами Інтерполу для політичного переслідування опонентів.

Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання “червоних циркулярів” для обмеження свободи пересування та переслідування опонентів, в інтересах одіозного режиму.

Як тут не згадати трагічні сторінки історії ІСРО, коли у 1938-1945 роках її керівниками були генерали СС Рейнхард Гейдріх та Ернст Кальтенбруннер, а штаб-квартира в результаті фашистського аншлюсу Австрії була перенесена до Берліну… Тоді більшість країн були змушені припинити свою участь в організації, внаслідок чого Інтерпол фактично припинив своє існування і був відновлений лише після падіння Третього Рейху…

Сьогодні, коли світ стоїть перед глобальномиу загрозами тероризму, у тому числі катастрофічних кібератак, яким можна протиставити єдину масштабну спільну роботу усіх цивілізованих країн та світову систему безпеки, повторення тієї історії принесло б трагічні наслідки.

Тому ми з учорашнього дня дуже активні тут, в Дубаї.

Тому наша делегація проводить тут десятки зустрічей на найвищому рівні та веде широкі дискусії, де ми відстоюємо свою принципову позицію:

Інтерпол має залишитися позаполітичною організацією та розвиватися як ефективний інструмент співробітництва всіх країн у боротьбі проти міжнародного криміналу.

Ефективність роботи правоохоронної системи кожної з країн учасниць прямо залежить від суворого дотримання базових принципів неучасті у політично мотивованих кримінальних процесах та відповідності духу Загальної декларації прав людини.

Світовому співтовариству доведеться навчитися розпізнавати новітні загрози гібридної війни, у тому числі й спроби використовувати міжнародні інституції для зміцнення тоталітарних режимів, та відпрацювати методи протидії їм. Путінський режим змінив світ, а тому – світу слід визнати його токсичність та напрацьовувати заходи профілактики, а не легалізувати його, через пости у керівництві Інтерполу.

Україна, яка першою постраждали від агресії путінського режиму і сьогодні фактично стримує цю агресію від просування далі в Європу, має бути почута.

Для цього ми активно працюємо на Генеральній асамблеї Інтерполу.

За допомогою наших партнерів сподіваємося запобігти цій черговій гібридній загрозі Україні та всьому цивілізованому світу!”