Арсен Аваков: Проінспектував Ситуаційний центр в Хмельницькому – тут координуються дії всіх служб НПУ

В ході робочого візиту до Хмельницького, в Головному управлінні Національної поліції області міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і главі Нацполіції Сергію Князеву продемонстрували роботу сучасного ситуаційного центру, а також презентували мобільний криміналістичну лабораторію.

Аналітичний центр являє собою приміщення, оснащене новітньою технікою і засобами комунікації, призначених для оперативного прийняття управлінських рішень, контролю і моніторингу об’єктів і ситуацій. У черговій частині ситуаційного відділу встановлена відеостіна, яка налічує вісім моніторів – на них в режимі реального часу передається інформація з 56 відеокамер міста Хмельницького та чотирьох районів області (Шепетівський, Славутський, Кам’янець-Подільський і Полонський р-ни).

У центрі аналітиками здійснюється аналіз поточного стану та ефективності службової діяльності з підтримки громадської безпеки та протидії злочинності; моніторинг пошукових систем Національної поліції, ЗМІ, а також інтернет-мережі на предмет виявлення інформації про підготовку масових заходів, здійснення кримінальних злочинів. Його працівники миттєво реагують на події в будь-якій точці регіону.

«Комплексний підхід до реєстрації, обробки і передачі інформації, оперативним службам показує свою ефективність. В майбутньому, крім створення подібних центрів в інших областях України, планується налагодити координацію між цими центрами і постійний обмін оперативною інформацією. Це дозволить оперативно розкривати злочини всеукраїнського масштабу, викривати злочинні групи, які мають міжнародні або міжрегіональні зв’язки», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Крім того, для повного і якісного огляду місця події по тяжким, особливо тяжким і резонансним злочинам, фіксації оперативно-розшукових заходів, на базі слідчого управління Нацполіції в Хмельницькій області, почала функціонувати мобільна криміналістична лабораторія. Машина укомплектована всім необхідним обладнанням (криміналістична валіза «СВ-5», одорологічна і біологічна валізи, валіза «Хабар-3»).

Під час візиту в ГУ НПУ в Хмельницькій області відбулося вручення поліцейським нових службових автомобілів. Арсен Аваков і Сергій Князєв вручили правоохоронцям 5 сучасних кросоверів «Мitsubishi Outlander» PHEV з екологічним двигунами.

«25 травня Уряд Японії передав нам більше шести сотень сучасних позашляховиків і вже сьогодні їх почали отримувати поліцейські в регіонах. Хмельницька область стала однією з перших – сучасні автомобілі будуть спрямовані в райони, де їх будуть використовувати групи реагування патрульної поліції. Це ще один крок до технічного забезпечення нової української поліції. Наша мета полягає в тому, щоб кожен поліцейський мав все необхідне для гідного виконання своїх обов’язків», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що під час урочистих заходів глава Хмельницької облдержадміністрації Олександр Корнійчук вручив правоохоронцям 4 сертифікати на автомобілі «DaewooLanos». Їх найближчим часом передадуть службі дільничних офіцерів поліції.