Арсен Аваков проінспектував комплексні навчання підрозділів системи МВС в Харківській області

Сьогодні, 5 червня, в навчальному центрі Національної академії Національної гвардії України, в селі Писарівка (Харківська обл.) відбулися комплексні тактико-спеціальні навчання. У них взяли участь близько 500 представників територіальних підрозділів Нацполіції, Нацгвардії і ДСНС.

Навчання пройшли під контролем міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, командувача Нацгвардії Миколи Балана і глави Держслужби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна.

«Сьогодні ми перевіряємо готовність наших підрозділів до взаємодії, коли всі разом працюють в різних небезпечних ситуаціях. Ці навчання – квінтесенція виконаної нашими підрозділами роботи. Сценарій навчань заснований на реальних подіях. Ми показали, що всі підрозділи вміють працювати разом в складних умовах. Наша готовність повинна бути повною, як під час надзвичайних ситуацій, так і гібридної війни. Ми будемо відповідати агресору і загрозам, які у нас є, нашою готовністю», – підкреслив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Під час навчань військовослужбовці НГУ та представники поліції відпрацювали затримання злочинців, які намагалися провезти через блокпост зброю і вибухівку. За легендою навчань  диверсійно-розвідувальна група напала на блокпост. Командир блокпоста організував кругову оборону і викликав групу швидкого реагування окремого загону спеціального призначення «АЗОВ».

Пригнічені силами нацгвардійців диверсанти вчинили відхід, під час якого намагалися створити максимальні незручності українським захисникам – здійснили підпал. В результаті виникла лісова пожежа, яка поширилася на площу близько 5 гектарів. Спільними зусиллями пожежників і авіації ДСНС надзвичайна подія було ліквідована.

Під час навчань рятувальники відпрацювали можливий сценарій ліквідації аварії, викликаної витоком небезпечної хімічної речовини, із залученням броньованої розвідувально-дозорної машини, піротехнічних розрахунків, спеціальної машини радіаційної та хімічної розвідки, а також спеціальних аварійно-рятувальних автомобілів.

Здійснивши диверсію на аміакопроводі, противник намагався втекти від переслідування групи швидкого реагування спецпідрозділу «АЗОВ», але був знищений.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий зазначив, що сценарій навчань заснований на реальних подіях, а головна мета – взаємодія, скоординованість і злагодженість підрозділів у надзвичайних ситуаціях.

«На навчаннях задіяна велика кількість підрозділів і для нас принципово важливе завдання – розуміння кожного командира, який повинен координувати свої дії з іншими підрозділами. Подібні навчання ми плануємо провести і в західній частині України», – повідомив Сергій Яровий.

Крім того, під час навчань була продемонстрована спеціальна техніка територіальних підрозділів НПУ і ДСНС, сучасні зразки озброєння, які використовуються в Національній гвардії. Окрему увагу організатори звернули на відпрацювання дій по ремонту автомобільної, бронетанкової техніки і озброєння, організації пункту господарського забезпечення для приготування їжі та харчування особового складу в польових умовах.

Глава МВС України підкреслив, що підрозділи системи МВС стали значно сильніше і могутніше у порівнянні з 2014-15 роками:

«Технічне оснащення наших підрозділів значно покращилося – ми стали набагато міцніше, ніж в 2014-2015 роках. Паралельно з технічним вдосконаленням, дуже важливо створити взаємодію сил. За рахунок цього ми будемо тримати впевнену позицію. Ми зараз знаходимося на відстані 25 км від кордону Росії, і ми на нашій землі готові до всього».