Арсен Аваков проінспектував комплексні навчання підрозділів системи МВС у Рівненській області

Сьогодні, 13 липня, на території навчально-тренувального полігону ДСНС у селі Городище, Рівненської області, пройшли масштабні тактико-спеціальні навчання з організації взаємодії під час спільного виконання завдань ДСНС, Національної поліції, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України.

На полігон Головного управління ДСНС у Рівненській області прибули міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, голова ДСНС Микола Чечоткін, командувач НГУ Микола Балан та голова НПУ Ігор Клименко.

У навчаннях було задіяно близько 300 чоловік особового складу органів системи МВС і 65 одиниць техніки, в тому числі 5 вертольотів.

Відпрацьовувалися наступні навчальні завдання:

– ліквідація наслідків катастрофи повітряного судна, десантування парашутистів;

– ліквідація наслідків ДТП з подальшою пожежею, вибухом на території АЗС та аеромедичної евакуації потерпілого;

– ліквідація витоку аміаку внаслідок ДТП на залізничному переїзді;

– спецоперація із затримання особливо небезпечних озброєних злочинців;

– демонстрація спеціальних навчань з підвищення рівня професійної підготовки фахівців ДСНС до реагування на дорожньо-транспортні пригоди.

Голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що європейські партнери особливу увагу приділяють саме чіткій і злагодженій взаємодії всіх органів системи МВС:

«У кожного з нас – своя специфіка роботи і своя методика, однак, в критичні моменти ми всі повинні діяти як один організм. Адже однотипні небезпеки відходять у минуле, і ми повинні бути готові долати комплексні загрози. Сьогоднішні навчання показали, що всі підрозділи МВС до цього готові. Однак ми не повинні зупинятися на досягнутому, ми повинні тримати високу планку, якої досягли, і постійно вдосконалюватися”.

Такого роду навчання вже проводилися в червні в Сумській і Харківській областях. Восени плануються ще одні спеціальні тренування.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслив, що такі навчання дозволяють напрацьовувати компетентність у найскладніших ситуаціях.

«Безпека народу вимагає високої концентрації зусиль усіх підрозділів МВС. Сьогоднішні комплексні навчання, в яких брали участь 300 осіб, показали злагодженість дій особового складу в ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій. Наша філософія Така – всі служби повинні бути готові до взаємодії при ситуаціях, які виникають в житті. Я дякую кожному з вас за продемонстровану сьогодні готовність. Спасибі кожному з Вас. Слава Вам, слава Україні і нашим дітям!» – зазначив міністр внутрішніх справ.

На завершення навчань — за бездоганну службу та сумлінне виконання службових обов’язків – міністр внутрішніх справ вручив кращим співробітникам ЦОВВ системи МВС державні та відомчі нагороди.