Арсен Аваков: Програма житла в лізинг надзвичайно актуальна для правоохоронців Донбасу


Понад 60 відсотків правоохоронців Донецької і Луганської областей змушені були покинути свої будинки на окупованій території. Про це міністр повідомив сьогодні, 15 грудня 2018, під час мотиваційної зустрічі з рятувальниками і поліцейськими Луганській області.

«Держава визначила головні завдання на наступний рік, і серед них підтримка поліцейських і рятувальників. Щоб зміцнити мотивацію до щоденної роботи і особистого розвитку, ми починаємо велику мотиваційну програму. Основа цієї програми – забезпечення поліцейського і рятувальника житлом», – сказав Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що дана програма особливо актуальна в тому регіоні, де проживає багато вимушених переселенців. Оскільки понад 60 відсотків правоохоронців змушені були покинути свої будинки на окупованій території.

За словами міністра, крім збільшення заробітної плати на 30% і програми компенсації за орендоване житло, буде введена система отримання власного житла поліцейським після двох років служби на основі іпотеки до 20-річного пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку міністерства та бонусного погашення до 40% лізингу.

Арсен Аваков зазначив, що для участі в програмі необхідно кілька умов: вислуга не менше 2-хроків, крім учасників бойових дій; не менше п’яти років до виходу на пенсію; співробітник повинен перебувати на квартирному обліку; термін лізингу не більше 20-ти років.

Як раніше підкреслював Арсен Аваков, програма забезпечення житлом поліцейських і рятувальників стала можливою завдяки високому рівню довіри суспільства до них.

У свою чергу, глава Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що в Нацполіції буде організований спеціальний консультативний центр, де поліцейські зможуть отримати всюінформацію по програмі кредитування житла.

У свою чергу глава ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що підвищення рівня соціальних стандартів рятувальників є одним з основних елементів реформи:

«Забезпечення житлом не менш значуще, ніж підвищення зарплати. Для нас важливо, щоб такі  професіонали працювали на державу, для наших громадян».

«Розвиток і мотивація поліцейських сил, особливо в Донецькій і Луганській областях – найважливіше завдання для нас. Саме тому ми на мотиваційній нараді зполіцейськими і рятувальниками представляємо перший мотиваційний пакет, заснований на іпотечному пільговому кредитуванні», – зазначив АрсенАваков.

Він також повідомив,що протягом 2019 року для поліцейських Луганської області планують закупити по іпотеці кілька тисяч квартир. Це стане серйозним кроком для мотивації правоохоронців. Крім того, такі закупівлі стануть додатковим стимулом для розвитку економіки і податкової сфери регіону.

«Дуже важливо – ми отримаємо мотивованого, чесного, адекватного, професійного поліцейського, якийбуде діяти на вулиці на благо безпеки», – підкреслив Арсен Аваков.