Арсен Аваков: Проект «Поліцейський офіцер громади» масштабується на всю країну

Про це сьогодні, 11 лютого, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін і керівником відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс.

 «Поліцейський офіцер громади – це проект, який неймовірно популярний серед населення. Є запит наших громадян на цю реформу. І як вже планувалося раніше, ми збільшуємо бюджет, підключаємо наших партнерів і вже найближчим часом охопимо прифронтові райони, а потім і всю країну», – зазначив Арсен Аваков.

Сторони обговорили подальше двостороннє співробітництво у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків, організованою та кіберзлочинністю, а також розширення інших спільних проектів.

Нагадаємо, проект «Поліцейський офіцер громади» стартував у травні 2019 року. Вже до кінця 2020 року він охопить всю територію України. Мета проекту – забезпечити кожну територіальну громаду офіцером поліції, який буде жити і працювати безпосередньо на території своєї громади. Передбачається, що проект охопить 30 тис. населених пунктів, де проживають майже 28 млн. наших громадян.

Новий проект передбачає, що офіцер поліції буде тісно взаємодіяти з жителями своєї громади і орієнтуватися на їх потреби. Поліцейський офіцер громади – є базовою ланкою, що забезпечує комунікацію між поліцією і суспільством, і надає якісний поліцейський сервіс. Він пізнаваний і доступний для населення. Майже весь свій робочий час знаходиться в громаді і проживає на її території. Пройшов спеціалізоване навчання із взаємодії з громадськістю та отримав розширені компетенції, в тому числі в сферах розслідування кримінальних проступків, безпеки дорожнього руху, превентивної діяльності та роботи з дітьми. І найголовніше – має належне матеріально-технічне забезпечення для здійснення своїх повноважень.