Арсен Аваков про впровадження автоматичної системи фото-, відеофіксації порушень ПДР

Питання дорожньої безпеки не повиненно бути монополією, тут повинні бути партнерські відносини на всіх рівнях влади. Про це міністр внутрішніх справ повідомив сьогодні, 26 лютого, на Координаційній раді з безпеки дорожнього руху під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Зараз впровадження системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху знаходиться на стадії, коли необхідно залучати органи місцевого самоврядування та власників автомобільних доріг. МВС ініціювало внесення змін до бюджетного кодексу, в грудні 2018 Верховна Рада підтримала їх. Тепер 50% коштів буде надходити до загального фонду бюджету, 30% – в органи місцевої влади, а 20% – в МВС і Нацполіцію на забезпечення роботи фіксації порушень правил дорожнього руху і відправки листів-повідомлень про порушення», – зазначив Арсен Аваков.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що основним завданням є зменшити на третину смертність на дорогах до 2020 року.
«Я підкреслюю, не ставити засоби контролю в кущах. А повинні бути попереджувальні штрафи. Наше завдання не одержати штраф, а не допустити смертей на дорозі», – сказав Володимир Гройсман.

Для запуску системи фото-, відеофіксації порушень правил дорожнього руху МВС ініціювало роботу за трьома напрямками: внесення змін до законодавства, визначення механізмів фінансування комплексів автоматичної фіксації, розробка програмного забезпечення.

Міністр внутрішніх справ також повідомив, що МВС розрахувало першочергову потребу в камерах для запуску системи автоматичної фіксації порушення ПДР:

«Це 1776 камер, з яких 1187 – камери на дорогах населених пунктів, а 589 – на дорогах державного значення. Ще в кінці минулого року МВС розробило систему обробки даних як ключовий елемент автоматичної фіксації. Протягом місяця проводилося тестування роботи системи. За результатами поліцейськими винесено понад 15 500 тестових постанов про адміністративні правопорушення», – зазначив Арсен Аваков.

З жовтня 2018 на 50 ділянках автодоріг України здійснюється контроль швидкості руху автомобілів за допомогою лазерних вимірювачів «TruCAM». За перевищення встановлених обмежень швидкості руху патрульні винесли майже 60 000 постанов про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Накладено штрафів на загальну суму майже 16 млн. гривень, 12 млн. з них добровільно сплачено.