Арсен Аваков про ситуацію в Криму: Це збройне вторгнення і окупація

Ситуація в Криму – це збройне вторгнення і окупація. Таку точку зору висловив на своїй сторінці в «Фейсбуці» в. о. міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Крим. Доповідаю положення за підсумками ночі, що б не питалися чутками:

  1. Аеропорт Бельбек. Заблокований військовими підрозділами флоту РФ. Усередині аеропорту знаходяться військові і прикордонники України. Зовні – військові в камуфляжі і зі зброєю без розпізнавальних знаків, але не приховують своєї приналежності. Аеропорт не працює. На зовнішньому периметрі пости МВС України. Збройного зіткнення поки немає.
  2. Аеропорт Сімферополь. Близько 12 ночі група в цивільному, близько 100 чоловік, яка назвала себе козацькою сотнею, подолавши огорожу на територію аеропорту вийшла на поле аеродрому.

Силами внутрішніх військ і міліції ці люди були відтіснені спочатку в будівлю аеропорту, а потім і зовсім за територію. Зброя не застосовувалося. Район аеропорту був покинутий «козаками» близько години ночі – загрузилися на тентовані КамАЗи і поїхали.

Близько 1.30 ночі в будівлю аеропорту прибули на кількох вантажівках 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків. Увійшли до будівлі аеропорту, розмістилися в приміщенні ресторану. Не приховують своєї приналежності до збройних сил російської федерації. На запитання українських співробітників МВС «ви військові і не маєте право тут знаходиться» – відповідають коротко – не маємо інструкцій вести з вами переговори. Ситуація статична, зброя з обох сторін не застосовувалося. Російські військові статично спостерігають за роботою аеропорту, прямо не втручаючись.

Внутрішні війська і МВС України посилили наряди в районі аеропорту. Напруга наростає.

Протистояти регулярним військовим силам органи правопорядку не зможуть.

Те, що відбувається оцінюю, як ЗБРОЙНЕ ВТРГНЕННЯ І ОКУПАЦІЯ. В ПОРУШЕННЯ ВСІХ МІЖНАРОДНИХ ДОГОВОРІВ І НОРМ. Це пряма провокація збройного кровопролиття на території суверенної держави.

Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО.

Поки що немає прямого збройного зіткнення, повинні говорити дипломати», – написав Арсен Аваков.