Арсен Аваков про протести в Нових Санжарах: товариство зобов’язане винести урок!

Сьогодні, 20 лютого, під час прямого включення в ефірі програми «Право на владу» міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прокоментував ситуацію в Нових Санжарах. Незважаючи на протести, евакуйованих з КНР вдалося доставити в санаторій для обсервації. Зачинщики протесту затримані та будуть покарані.

Нагадаємо, під час прибуття колони автобусів з людьми, які прилетіли з Китаю, агресивно налаштовані громадяни не пропускали транспорт до санаторію і почали закидати евакуйованих та поліцейських камінням.

«Побачене сьогодні – мене вразило, не розумію, звідки взялася ця несамовито і неадекватна реакція на те, що відбувається. Держава не може бути досконалою, якщо всередині нього не будуть працювати юридичні норми. Тому по відношенню до людей, які кидали каміння в бік евакуйованих і правоохоронців – буде прийнято рішення про їх покарання, вони вже затримані», – сказав глава МВС.

В результаті зіткнень за медичною допомогою звернулися один цивільний і 9 поліцейських. НПУ відкрито два кримінальні провадження у ч. 1 ст. 294 (Масові заворушення) і ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Зараз, в Нових Санжарах, поліція продовжує нести службу в посиленому режимі. У цілодобовому режимі 200 правоохоронців – поліцейських і нацгвардейців забезпечують безпеку тих, хто знаходиться в обсервації, персоналу закладу, а також контролюють периметр санаторію.

«Для оперативного реагування ми тримаємо тут резервні сили. Будемо патрулювати цілодобово. Окремо хочу подякувати поліцейських, рятувальників, медиків і співробітників інших служб за їх роботу в цих складних умовах», – сказав Арсен Аваков.

Відповідаючи на питання в ефірі програми про те, чи не вбачає глава МВС в провокуванні протистояння слід окремих політиків, він відповів:

«Під час спілкування з людьми, ми побачили поєднання найрізноманітніших інтересів. У нас є інформація про те, хто за цим може стояти. Причетність до сьогоднішнього хаосу деяких політиків і бізнесменів не залишиться без уваги!».

При цьому Арсен Аваков підкреслив, що з ситуації, яка склалася всі сторони повинні винести урок:

«Я сподіваюся, після того, що сталося люди проаналізують всю надану нами інформацію і подивляться на ситуацію з іншого боку. Хтось, вибачте за прямоту, просто проспиться. цей протест можна пояснювати недостатньою комунікацією з людьми, поганою владою, але завжди є те, що не повинно нас залишати – це совість і людяність. Ми всі зобов’язані зробити висновки».