Арсен Аваков про евакуацію українців з Китаю: МВС зробило все, аби громадяни були захищені від потенційних загроз

Про це сьогодні, 20 лютого, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, перебуваючи в міжнародному аеропорту «Бориспіль», де літак з українцями та іноземцями на борту, евакуйованими з КНР, здійснював дозаправку.

«За рішенням Урядової комісії літак авіакомпанії SkyUp нарешті доставив наших громадян в Україну. Планувалося, що борт з Ухань приземлиться в Харкові, але через сильний туман, літак сів в «Борисполі» для дозаправки», – повідомив Арсен Аваков.


«Найближчим часом літак вилетить до Харкова, а звідти вже спеціальним транспортом 45 громадян України, 27 іноземців, а також команда з 22 чоловік, в числі яких – екіпаж, лікарі та правоохоронці, прибудуть для проходження обсервації. Сподіваюся, що ця процедура пройде без проблем», – зазначив він.Арсен Аваков підкреслив, що обсервація триватиме 14 днів в санаторії Національної гвардії в Нових Санжарах Полтавської області.«Окремо звертаюся до місцевих жителів – не потрібно панікувати і вірити фейкам. Ми зробили все, щоб наші громадяни були захищені від потенційних загроз. Я радий повідомити, що все на борту літака здорові, добре себе почувають, але трохи втомлені», – зазначив міністр.

Глава МВС розповів, що в Китаї всі прибулі проходили посилений контроль. Кілька людей були зняті з рейсу – стан їх здоров’я викликав  у медиків підозру. За попередньою інформацією вже ясно, що ці люди не інфіковані.