Арсен Аваков: Про Державний прапор. Батька й сина Рибак

У 2014 році в Горлівці, на самому початку «російської весни», масових суспільно-політичних акцій проти української влади, вбили Володимира Рибака. Він один з небагатьох в той час і в тому місці, хто знайшов в собі дух протестувати проти піднятого над міськрадою Горлівки прапора ДНР, зазначив міністр внутрішніх справ.

«Володимир спробував прорватися в будівлю, щоб зірвати фейковий прапор і поставити на місце прапор України. Був зупинений озброєними бойовиками – НЕ злякався – не зупинився – наполягав! Був побитий, викрадений бойовиками біса-безлера і потім, після тортур – по-звірячому вбитий … Це жахливе, жорстоке вбивство вразило тоді всіх нас, але горя в той рік було так багато, відчуття що це було в минулій епосі …», – повідомив Арсен Аваков .

Глава відомства згадує, що через деякий час, на початку 2015 року, коли реалізувалися перші кроки по створенню нової патрульної поліції, до нього на зустріч прийшла Олена, дружина загиблого героя Володимира Рибака. Жінка прийшла не одна, з сином Юрієм. Вона ледь стримувала сльози, коли мова заходила про ті трагічні дні 2014 року:

– У нас все більш-менш, але я прийшла з сином – сказала вона – він служити хоче, як батько.

– Я хочу як батько. Адже він стільки років пропрацював у карному розшуку і пішов, тому що система почала розвалюватися. Активно критикував існуючий порядок речей і виступав за зміни. І ось тепер ці зміни почалися – як я можу не піти?

Досвіду у молодого міцного хлопця було не багато, але запалу і рішучості достатньо, підкреслив міністр:

«Я прийняв тоді рішення і Юрій почав свій шлях у новій поліцейській структурі – навчався, працював, завойовував авторитет і повагу колег. Я тихенько стежив з боку – переживав, а раптом хлопець не готовий і радів, що не помилився. Це було по життєвому дуже правильно і гідно з боку Юри. Вчора юнак прийняв новий виклик – отримав нове призначення. Для мене це – історія гідності і честі, історія випробування! А також історія боргу перед державним прапором, за який загинув батько, історія про боротьбу за Україну. Адже на деяких ділянках в тилу працювати так само складно як на фронті. Гордий за хлопця і відповідальність тільки посилилася! »

Відзначимо, в лютому 2015 року Президент України присвоїв звання Герой України. Володимиру Рибаку. А в серпні 2017 року його син Юрій Рибак був призначений начальником патрульної поліції Одеси.