Арсен Аваков: Прийнято рішення про розблокування всіх перекритих «євробляхерами» автодоріг

Міністр внутрішніх справ закликав учасників масових акцій розблокувати дороги. Арсен Аваков підкреслив, що неприпустимо порушувати право інших громадян на свободу пересування. За фактом блокування транспортних комунікацій в Рівненській, Черкаській, Чернігівській та Житомирській областях поліція відкрила 5 кримінальних проваджень.

Сьогодні, 21 листопада, в ряді регіонів країни тривають масові заходи водіїв нерозмитнених транспортних засобів. За попередніми даними, загальна кількість учасників в цілому по країні становить понад тисячу осіб. Найбільша кількість зафіксована в Дніпропетровській (160 осіб / 90 авто), Житомирській (100 осіб / 50 авто), Львівській (150 осіб / 70 авто) та Чернігівській областях (150 осіб / 82 авто).

Рух на автошляхах, через блокування доріг водіями автомобілів на «евробляхах», залишається частково обмеженим у 7 регіонах країни: Волинській (с. Княгиніно, траса М-19), Житомирській (с. Грозине, траса М-07, с. Березино , траса М-06), Кіровоградській (с. Степове, траса н-14), Львівській (с. Розвадів, траса М-06; с. Милятин, траса М-06), Одеській (Біляївський р-н., с. дачне, траса м-05), Полтавській (м.Кременчук) і Чернігівській областях (ПКПП «Яріловочі», траса м-01).

У зв’язку з цією надзвичайною ситуацією, Національна поліція опублікувала звернення до учасників масових акцій: «Звертаємо вашу увагу: кожен громадянин має гарантоване Конституцією України право на мирний протест. У той же час обов’язком органів державної влади, зокрема Нацполіціі, є не тільки забезпечити права учасників таких мирних зібрань, а й не допустити порушення конституційних прав інших громадян, які не є учасниками цих масових заходів. Зокрема, їх права на вільне пересування.

За фактом блокування доріг в Рівненській, Черкаській, Чернігівській та Житомирській областях поліція вже відкрила і розслідує 5 кримінальних проваджень за фактом блокування транспортних комунікацій за ознаками статті 279 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на термін до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років».

Міністр внутрішніх справ висловив підтримку рішення Нацполіції і підкреслив, що поліцейські будуть діяти в рамках закону.

«Ліберальна лояльність до «евробляхерам» закінчилася там, де вони перетворили право на протест в утиск прав інших. Прийнято рішення про розблокування всіх перекритих ними автодоріг. Поліція буде працювати в рамках закону, але в разі непокори – жорстко», – зазначив Арсен Аваков.